Sahte Grip ve Nüfus Azaltımı Projeleri Kitabı Yazarı F. William Engdahl Kimdir

Frederick William Engdahl, 1944 yılında doğan Almanya kökenli Amerikalı iktisatçı, gazeteci yazar, siyaset bilimcidir. Uluslararası jeopolitik ve ekonominin önde gelen analistidir.

1966’da Princeton Üniversitesi’nden mühendislik ve hukuk alanında bir derece aldı ve ardından 1969’dan 1970’e kadar Stockholm Üniversitesi’nde karşılaştırmalı ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Daha sonra New York ve Avrupa’da ekonomist ve serbest gazeteci olarak çalıştı.

Anglo-Amerikan petrol siyaseti ve Yeni Dünya Düzeni adlı ilk kitabı, Zbigniew Brzezinski ve George Ball’un ve ABD’nin 1979’da petrol fiyatlarını manipüle etmek ve Sovyet genişlemesini durdurmak için İran Şahı’nın devrilmesinde iddia edilen rollerini tartışıyor. Engdahl, Brzezinski ve Ball’un Bernard Lewis tarafından önerilen İslami Balkanlaşma modelini kullandığını belirtiyor.

Engdahl, 2011 Mısır devriminin Barack Obama’nın Orta Doğu dış politikasını kolaylaştırmak için Pentagon tarafından düzenlendiğini ve Eski Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in devrilmesinden bu yana Mısır’daki durumun kötüleştiğini belirtmektedir.

Engdahl’a göre, ABD’nin nihai hedefi, Çin ve Rusya’daki ekonomik büyümeyi engellemek için Afrika ve Orta Doğu’nun kaynaklarını askeri ile kontrol altına almak. Arap Baharı’nın ilk olarak George W. tarafından ilan edilen bir plan olduğuna inanıyor.

Engdahl’a göre salgın korkusu yayılarak insanlar aşıyla boş yere hasta ediliyor. Daha önce Kuş Gribi ile küçük tavuk çiftliklerine büyük bir darbe vurulmuş tavuk üretim işi dünyada 5 büyük şirketin tekeline girmişti.

2007’de, Roundup hazır soya fasulyesi gibi GDO tohumlarıyla stratejisini eleştirirken, küresel ısınma sorununun çok abartılı olduğunu savundu. Küresel ısınmanın sadece bir “korkutma” olduğunu ve “küçük bir elit daha fazla güç kazanırken, dünyanın çoğunluğu için yeni bir Malthus yaşam standardını azaltmak amacıyla iklimi kötüye kullanmak için ince örtülü bir girişim” olduğunu iddia ediyor.

Engdahl büyük ilgi uyandıran Ölüm Tohumları adlı kitabından sonra dünyadaki egemen güçlerin gizli plânının Üstün Irk Yaratma ve Dünya Nüfusunun Azaltımı olduğunu, tohum şirketlerinin gıda kontrolü ile dünya nüfusunun azaltımını gerçekleştirdiğini iddia ediyor.

Aile plânlaması, doğum kontrolü, tarımda sözde “yeşil devrim”, moleküler biyolojideki gelişmeler, biyo-yakıt, biyo-teknoloji, Dünya Sağlık Örgütü, Dünya Bankası ve daha nicelerinin gizli amaca kilitlendiğini, biyo-savaş için hazırlıkların aralıksız devam ettiğini, tohuma müdahalenin en önemli amaçlarından birinin istenmeyen ırkların kısırlaştırılması olduğunu belirtiyor.

Milyonları aç bırakmak, gıdayı biyolojik ve ekonomik silâh olarak kullanmak, genetiği değiştirilmiş tohumlarla daha da kolay. Genetiği bozulmuş, Sahte Gıdalar sayesinde yeni, olmadık hastalıklara mâruz bırakılıyoruz.

Engdahl, Norveç’teki Tohum Deposunun dünyayı ele geçirme planının bir parçası olduğunu, ziraat sektörünü elinde tutan GDO devlerinin insanlık için gerçek bir kıyamet hedeflediklerini iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir