İçeriğe geç

Türkiye Futbolda Tarihinde İlk Kez Grubundan Lider Çıkmak İçin Mücadele Ediyor

Türkiye Futbolda Tarihinde İlk Kez Grubundan Lider Çıkmak İçin Mücadele Ediyor

Türkiye Futbolda Tarihinde İlk Kez Grubundan Lider Çıkmak İçin Mücadele Ediyor

Milli takım Türk futbol tarihinde ilk kez grubundan lider olarak çıkmak için mücadele ediyor. Türkiye kalan 2 maçını kazanırsa tarihinde ilk kez grupları lider olarak tamamlayacak.

Türkiye 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde grup liderliği için son dünya şampiyonu Fransa ile çekişirken rakibiyle deplasmanda 1-1 berabere kalarak liderlik durumunu bozmadı.

Saint-Denis şehrinde bulunan Stade de France’da oynanan karşılaşmada Fransa’nın golünü 76. dakikada Giroud atarken, Milli Takımımızın golünü 81. dakikada Kaan Ayhan kaydetti.

Türkiye’nin Fransa karşısındaki 11’i şöyle: Mert, Zeki Çelik (Dk. 53 Kaan Ayhan), Merih, Çağlar, Okay Yokuşlu (Dk 46 Hakan Çalhanoğlu), Ozan Tufan (Dk. 81 Cenk Tosun), Umut Meraş, Mahmut Tekdemir, Burak Yılmaz, Kenan Karaman, İrfan Can

Yedekler: Sinan Bolat, Uğurcan, Emre Belözoğlu, Ömer Bayram, Cenk Tosun, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Ozan Kabak, Enes Ünal, Sangaré, Deniz Türüc, Kaan Ayhan

Türkiye 14 Kasım’da sahasında İzlanda ile, 17 Kasım’da deplasmanda Andorra ile oynayacak. İzlanda’yı yenmesi halinde gruptan çıkması kesinleşecek, sonrasında Andorra’yı yenmesi halinde tarihinde ilk kez grubundan lider olarak çıkacak.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

Türkiye Futbolda Tarihinde İlk Kez Grubundan Lider Çıkmak İçin Mücadele Ediyor Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir