Trump Seçimleri Kaybederse Amerika Ekonomisinin Çökmesi Bekleniyor

Trump Seçimleri Kaybederse Amerika Ekonomisinin Çökmesi Bekleniyor

Trump Seçimleri Kaybederse Amerika Ekonomisinin Çökmesi Bekleniyor

Amerika başkanlık seçimleri yaklaşıyor. Anketlerde Trump’ın geride olduğu belirtiliyor. Amerika’da başarılı bir iş adamı olan Trump dönemine bakıldığında başarılı ekonomi politikalarıyla dikkat çekiyor. Amerikan ekonomisi, Trump döneminde önceki yıllara göre daha iyi bir büyüme performansı gösterdi.

Trump, hesapta olmayan Çin virüsü öncesinde Amerika’daki işsizlik oranını son 50 yılın en düşük seviyelerine indirmişti.

Amerika’da önceki isimler Amerikan ekonomisini bozacak vaatlerde bulunup bunları gerçekleştirerek ülkeyi sürekli borçlandırmış ve krizlere sokmuştu. Gereksiz askeri harcamalar ve sürekli ekonomiyi borçlandıran uygulamaları tek tek kaldıran Trump’ın rakipleri yine aynı doğrultuda hareket edecek gibi görünüyor.

Bazı uzmanlar Trump’ın seçimleri kaybetmesi halinde bozuk Amerika ekonomisinin daha fazla bu duruma dayanamayacağı ve çökeceği üzerinde duruyor.

Amerika Birleşik Devletleri ekonomisi, 2001’de yavaş olan bir iş toparlanması ile durgunluk yaşadı. Yüksek faiz açıkları ile bankacılık kurtarma programları ve Keynesyen teşvik uygulamaları yapılarak ekonomi düzeltilmeye çalışılmış ancak bunlar işe yaramamıştı.

Trump’ın Bataklık Canavarı olarak ifade ettiği seçimlerdeki rakibi Biden ise kendini siyonist olarak tanımlayıp Kilisenin kamu hayatında yeri olmadığını savunan, eşcinsel evliliklerin yasallaştırılmasını destekleyen, başta Irak olmak üzere savaşları destekleyen biri olarak tanınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir