Tarihini Bilmeyen Geleceğine Yön Veremez

Tarihini Bilmeyen Geleceğine Yön Veremez

Tarihini Bilmeyen Geleceğine Yön Veremez

Atatürk; okuyan, araştıran, sorgulayan, sömürgeci ülkelere kölelik yapmayan, paraya tapmayan yeni bir nesil için; “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz” diyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bazı nasihatleri şöyle: “Evvela millete tarihini, asil bir millete mensubu bulunduğunu, bütün medeniyetlerin anası olan ileri bir milletin çocukları olduğunu öğretmeliyiz.

Dünya’da her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlmin ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır.

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Ben manevi miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” demiştir.

Sömürgeci ülkeler bu durumu çok iyi bildikleri için tarihi saptırarak yanlış bilgilerle yeni nesilleri kandırmaktadır. Örneğin olmayan bir sözde soykırım masalını gerçekmiş gibi kabul edip yasalaştırmaktadır. Yaptıkları soykırımları ise tarihin sayfalarından silerek kendilerini aklamaktadır. Aynı şekilde Türklerin gerçek tarihi ilk insanlığa kadar uzanıyor ancak bunu sömürgeci ülkeler hazmedemediği ve Türk topraklarını yeniden işgal etme hayalleri kurdukları için kafalarına göre uydurdukları Hint-Ari Avrupa tarih teziyle kendi nesillerini yalan bir tarih üzerine yetiştiriyor.

Bilimsel olarak soyun Türkler’den geldiği Kazak Türkü Zakircan Niyazov’un genlerinden anlaşılmış durumda. Batılı bilim insanları tarafından yapılan araştırmada Kazakistan’da yaşayan Zakircan Niyazov’un insanlığın 40 bin yıllık genini taşıdığını ortaya koydu.

Türklerin Soyu Nereye Dayanıyor Nereden Gelmektedir

Türklerin çok gelişmiş bir uygarlığa sahip olduğunun ispatı ise Jade (yeşim) taşıyla ortaya çıkmış durumdadır. Atatürk’ün “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” ifadesiyle anlatmak istediği olay budur.

Atatürk dünya tarihinin, öngörüleri sürekli doğru çıkan, günümüzün hikayesini geçmişte yazan dünya lideridir. Türkiye, sıkıştığı her konuda (ekonomik, siyasi vs.) Atatürk’ün öngörülerine nasihatlerine ve yaptıklarına bakarak bütün sorunların çözümünü içeren bilgileri geçmişe baktığında görebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir