Oktay Sinanoğlu: Batıdan Medet Uman Ahmaktır Demişti Haklı Çıktı Ukrayna Yalnız Bırakıldık

Oktay Sinanoğlu: Batıdan Medet Uman Ahmaktır Demişti Haklı Çıktı Ukrayna Yalnız Bırakıldık

Oktay Sinanoğlu: Batıdan Medet Uman Ahmaktır Demişti Haklı Çıktı Ukrayna Yalnız Bırakıldık

Rusya, Ukrayna’da ilerleyişini sürdürüyor. Rus gruplar Ukrayna’nın başkenti ve en büyük kentine girdi. Ruslar komedyen Zelenski’yi ciddiye almıyor.

Ukrayna siyasetten anlamayan bir komedyenin Cumhurbaşkanı seçilmesinin sancısını yaşıyor. Yakında ülkenin anahtarını Rusya’ya teslim ederse kimse şaşırmayacak. Dış politikada çok başarısız bir isim olan Volodimir Zelenski siyaset konusunda hiçbir tecrübeye sahip olmayan bir komedyen.

Zelenski Ukrayna’da devlet başkanlığı seçimlerini kazandıktan sonra Donbass’taki sorunların çözümü için Rusya ile görüşmelere hazır olduğunu açıklamıştı ve sırtını batıya dayamıştı. Son yaptığı açıklamada ise Amerika ve Avrupa tarafından yalnız bırakıldıklarını ve Rusların Kiev’e girdiğini belirtti.

25 Şubat günü doğan merhum Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun yıllar önce söylediği şeyler bir bir gerçekleşmeye başladı.

Sinanoğlu Ukrayna’nın düştüğü durumu anlatan şu ifadeleri kullanmıştı:
Batıdan medet uman ya satılmıştır, vatansızdır, vatan hainidir veya süper ahmaktır.

Arkalarında Amerika olduğunu zannedenler fazla güvenmesin, kullandıkları adamları sonunda Amerika kendisi harcamıştır. Nerede İran şahı şimdi, İran şahının Amerikan bankalarındaki paraları nerede? Daha kaç örnek var. Vietnam harbinden önce Güney Vietnam’daki Amerikanın adamları ne oldu? Filipinler Diktatörü Marcos ne oldu? Sakın kimse bunlara fazla güvenmesin çünkü böyle bir millete sırtını dayayan, sırtından olur. Avrupasıymış, Amerikasıymış oradan buradan medet ummak gaflettir.

Dünyanın En Genç Profesörü Unvanını Alan Oktay Sinanoğlu Kimdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir