İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Elektrikli kombi hakkında bilgi

Elektrikli kombi hakkında bilgi

Doğalgaza ve doğalgaz tesisatına ihtiyaç duymadan sadece elektrik enerjisiyle çalışan Elektrikli kombilerde baca bağlantısı gerekmiyor. Elektrikli kombiler tamamen elektrikle çalıştığı için koku ve is yapmıyor.

Özellikle güneş enerjisinden faydalanan evlerde UPS kullanarak Elektrikle çalışan kombiler kullanılırsa doğalgaza olan bağımlılık tamamen ortadan kalkar. Güneş enerjisi sayesinde, elektrikli kombi ne kadar elektrik harcar? Elektrikli kombi ne kadar yakar? gibi elektrikli kombi elektrik tüketimi hakkında kafanızda sorular oluşmaz. Düşük maliyeti hem ülkeye hem de bütçeye daha az olur.

Termodinamik elektrikli kombiler 12 kW ila 36 kW arasında kapasitelerde üretilmekte. Örneğin 12 kW kapasitedeki bir elektrikli kombi günde 6 Saat çalışırsa ayda 2 bin 160 kW elektrik harcarken günde 12 saat çalışırsa ayda 4 bin 320 kW elektrik harcayacak. Ancak her yerin kendine özel değişken dış sıcaklık değerleri olduğu için değerler değişebilir. Ancak 6 saatlik aktif çalışmayla saatte tüketilen elektriğin 2,28 kW olması beklenmektedir.

Kombiler için üretilen UPS güç kaynağındaki aküler sayesinde elektrik kesildiğinde kombi çalışmaya devam eder. Kombi elektrik enerjisindeki dalgalanmalara, düşme ve yükselmelere, kesintilere uğramaz ve şebekeden gelebilecek pik ve parazitlere karşı koruma sağlar.

Doğalgazla çalışan kombiler mutlaka elektrik enerjisine ihtiyaç duyar. Elektrik kesildiğinde gaz olsa bile kombi çalışmaz.

Benzer içerikler


Teknoloji

Elektrikli kombi hakkında bilgi Yorumları

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir