UEFA Türkiye’ye Yine Kazık Attı Final İstanbul’dan Alındı

UEFA Türkiye'ye Yine Kazık Attı Final İstanbul'dan Alındı

UEFA Türkiye’ye Yine Kazık Attı Final İstanbul’dan Alındı

Türkiye’den bir başvuru olmamasına rağmen UEFA Şampiyonlar Ligi finalini Portekiz’e aldı. 29 Mayıs 2021’de İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finali Portekiz’deki Dragao Stadı’nda oynanacak.

İngilizlerin isteğiyle UEFA, finali İngiltere’de oynatmayı düşündü ancak İngiliz yetkililer karantina muafiyeti sağlamadığı için final Portekiz’e alındı. Geçtiğimiz sezon da Türkiye’nin başvurusuyla final Portekiz’e alınmıştı.

UEFA başkanı Ceferin’in tutarsız açıklamaları dikkat çekiyor. Ceferin daha önce seyirci kararını Türkiye’ye bıraktığını ifade ederken İngilizlerin isteğine boyun eğerek finali Portekiz’e aldı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’dan alınacağı iddialarıyla ilgili olarak “Kuzu kuzu gelip oynayacaklar. Her şeyimizle hazırız. Bütün tedbirler alınmış. UEFA ile görüşmelerimiz sürüyor. Hiçbir şekilde başka yere alınması söz konusu değildir. Bu maç burada 29 Mayıs’ta oynanacak” ifadelerini kullanmıştı.

Aynı İngiliz kulupleri UEFA’nın yıkılması için Avrupa Süper Ligi kuruculuğunu üstlenirken TFF ise UEFA’nın yanında olduğunu açıklamıştı.

Şampiyonlar Ligi finali 2022’de Rusya’nın Sankt-Peterburg şehrindeki Sankt-Peterburg Stadyumuna, 2023’te Almanya’nın Münih şehrindeki Allianz Arena’ya verildiği için önümüzdeki 2 yıl Türkiye’de final oynanamayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir