Fenerbahçe Evindeki 100. Uefa Maçını Kazandı

3 sene önce 0
Fenerbahçe Evindeki 100. Uefa Maçını Kazandı

Fenerbahçe, UEFA tarihinde 100. iç saha maçını Lokomotiv karşısında 2-0 kazandı.

Bu galibiyetle Fenerbahçe UEFA maçlarında evinde 48 galibiyet, 21 beraberlik ve 31 yenilgi elde ederken bu maçlarda 146 gol atıp 114 gol yedi.

Josef de Souza, “Çok mutluyum, kariyerimde ikinci defa bir maçta iki gol attım. Bu iki gol daha önemliydi benim için. Bizim için çok büyük önemli karşılaşmaydı. Tur kapısını aralayan gollerdi. Umarım turu Moskova’da geçeriz. En önemlisi takımın kazanmasıydı. 2 golle geri döndüm, çok mutluyum” dedi.

Gökhan Gönül, “Tribünler sağ olsunlar, beni tek bir gün yalnız bırakmadılar. Hepsine tekrar teşekkür ediyorum. Minnettarım, soyunma odasına döndüğümde cebimde hiçbir şey kalmıyor. Her şeyimi veriyorum sahada. Geçen hafta zor bir periyoda girdik Kasımpaşa maçıyla başlayan ve Beşiktaş derbisiyle son bulacak. Milli araya hiç puan kaybetmeden girmeliyiz. Kasımpaşa maçını kazandık, bu maçta çok iyiydik. Önemli olan gol yememekti. 2-0 kendi adımıza güzel bir skor oldu. İnşallah diğer maçta gol yemeyip tur atlayacağız. Şimdi lige konsantre olacağız. Daha önce de yarı final oynadık. Finalin belki 40 basamaklı merdiveninin 39. basamağında kaldık, 40.adımı atamadık. Aynı başarıyı tekrarlayabiliriz. Karakterli kişilikli oyunculara sahibiz. Bugünkü gibi taraftarlarımızla birlikte olursak. Final oynayabiliriz” dedi.

Caner Erkin, “Turu geçeceğimize inanıyorum. Maç maç bakmalı ve yolumuza böyle devam etmeliyiz. Turun kapısı aralandı demek erken olur, oradaki maçta hava şartları önemli, daha önce Rusya’da oynadığım için bence bu da önemli olacak. 2-0 kazanmak ve gol yememek önemliydi. Çok iyi mücadele ettik, pozisyon vermedik, belki bir tane verdik onun dışında da tehlike yaşamadık. İnşallah diğer maçlarda da böyle sonuçlar ve güzel galibiyetler alırız. Fenerbahçe gibi oynarsak herkes bireysel kalitesini gösterirse sıkıntı yaşamayız, saha şartları bizi etkileyebilir sadece, başka türlü bu turu geçeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ozan Tufan “Zor maçtı ama oyuna iyi başladık. Golleri de bulduk. Bunlar bizim için çok büyük avantaj oldu. Moskova’ya avantajlı gitmek bizi mutlu etti. İçeride de bunun sevincini yaşadık. Top biraz daha bizde kalırsa daha verimli olur. Bunu deneyeceğiz. İnşallah daha güzel olacak” diye konuştu.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi