İçeriğe geç

Ucuz Cilt Bakımı

Ucuz Cilt Bakımı
Güzellik için çok paralar harcamanıza gerek yok. Evde uygulanacak ucuz yöntemler ile olağanüstü sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin bulaşık yıkarken ellerinizi kalın bir tabaka losyon ile kaplayıp eldiven kullanarak koruyabilirsiniz. Pul pul dökülen ciltte ölü hücreler mutfağınızda bulunan birçok şeyle yok edilebilir. Badem, mısır, üzüm suyu, tuz, limon veya sirke ile yapılacak bir karışım ölü hücrelerden arındırma amaçlı kullanılabilecek bir başka yöntemdir.

İçine gül yaprakları atılmış süt banyosu; Banyo suyuna yarım fincan süt tozu karıştırın, farkı göreceksiniz. Cildinizi temiz ve cilt problemlerinden uzak tutmak istiyorsanız bir haftada ya da iki haftada bir ılık su ile yıkadıktan sonra bir yemek kaşığı bal ile masaj yapın ve tekrar ılık su ile temizleyin. Bal yerine yine ölü hücreleri temizleyen yoğurdu da bu şekilde kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı cildi nemlendiren, kuru ciltleri temizleyen ve bebek yağından daha etkili olan bir üründür. Artan yağı atmak yerine bunu dirseklerinizde ve parmaklarınızda kullanın. Gün içinde su tüketimi cildi temiz ve canlı tutmak adına oldukça önemlidir.

El ve ayaklarınızdaki kuru ve çatlamış noktalara çözüm için erimiş bal mumu ile zeytinyağı kullanın. Daha sonra eldiven ve çorap giyerek bu karışımın emilmesini sağlayın. Ucuz saç bakımı için haftada bir iki yemek kaşığı sodayı şampuanınıza ekleyebilirsiniz. Saç dökülmelerini önlemek için saçlarınızı günde bir kez çay ile yıkayabilirsiniz.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Sağlık

Ucuz Cilt Bakımı Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir