Türkiye’de Liglerin Ağustos’a Kadar Bitme Zorunluluğu Yok

Türkiye'de Liglerin Ağustos'a Kadar Bitme Zorunluluğu Yok

Türkiye’de Liglerin Ağustos’a Kadar Bitme Zorunluluğu Yok

Türkiye’de salgın her geçen gün arttığı için vaka sayısı 100 bine yaklaştığı için Türkiye Süper Ligi, UEFA’nın Ağustos’a kadar bitirme isteğinden muaf durumda.

UEFA İcra Komitesi bugün video konferans yoluyla toplandı. Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), Avrupa Ligleri (EL) ve FIFPRO Europe ortaklığıyla kurulan Çalışma Grupları hakkında güncellemeler aldı.

UEFA’dan yapılan açıklamaya göre Türkiye’de salgın artışı devam ettiği için Süper Lig farklı bir formatla yeniden başlatılabilecek.

UEFA salgını durduran ülkelerde ideal senaryonun, şu anda askıya alınmış maçların tamamlanması ve futbol kulüplerinin UEFA kulüplerinin spor liyakati konusunda orijinal formatlarında yarışmasına hak kazanmasını sağlamak olduğunu belirtti.

UEFA ayrıca 2021 yazına ertelenen EURO 2020’nin yine EURO 2020 olarak adlandırılacağını belirtti.

UEFA İcra Komitesi’nin bir sonraki toplantısı 27 Mayıs 2020’de yapılacak.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin daha önce yaptığı açıklamada salgının devam etmesi halinde bu sezonun oynanmayacağını, insan sağlığının herşeyin önünde olduğunu salgın biterse ligleri Mayıs, Haziran ya da Temmuz’da başlayıp başlamayacaklarına karar vereceklerini açıklayarak şu anda beklemede olduklarını ifade etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir