Türkiye’de 2019-2020 Basketbol ve Voleybol Sezonları İptal Edildi

Türkiye'de 2019-2020 Basketbol ve Voleybol Sezonları İptal Edildi

Türkiye’de 2019-2020 Basketbol ve Voleybol Sezonları İptal Edildi

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Türkiye Voleybol Federasyonu, Covid-19 salgını nedeniyle ING Basketbol Süper Ligi, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi, AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Liglerini sonlandırdı.

Mevzuata göre verilen bu kararlar doğrultusunda, her iki branşta da play-off aşaması maçları oynanmadan şampiyon ilan edilemeyeceğinden hareketle; sezonlar şampiyonluk ve küme düşen takımlar ilan edilmeksizin tescil edilmiştir.

Sona erdirilen 4 ligin ikisinde lider olan Fenerbahçe kulübü yaptığı açıklamada insan sağlığının şampiyonluklardan, kupalardan ve her şeyden önemli olduğunu belirterek alınan bu kararları saygıyla karşıladığını belirtti.

Fenerbahçe kulübü yaptığı açıklamada şunları ifade etti; 2019-2020 Sezonunda Erkek Basketbol, Kadın Basketbol, Erkek Voleybol ve Kadın Voleybolda mücadelesini tamamlayan takımlarımızı tebrik ediyor; maçlarda Fenerbahçemizi yalnız bırakmayan büyük taraftarımıza ve takımlarımıza destek olan değerli sponsorlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak önce ve sadece insan sağlığı dediğimiz sürecin en az zararla sona ermesini diliyor;

Başta Sağlık Bakanlığımız ve tüm ilgili kurumların eşsiz mücadelesi ile ülke olarak kontrol altında tuttuğumuz salgın sürecinde bizler evlerimizdeyken en ön safta mücadele veren kahraman sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, bugüne dek hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir