Toprak Ağası Bill Gates 4 Yıl Önce Planlanan Kanserojen Sentetik Et İşini Duyurdu

Toprak Ağası Bill Gates 4 Yıl Önce Planlanan Kanserojen Sentetik Et İşini Duyurdu

Toprak Ağası Bill Gates 4 Yıl Önce Planlanan Kanserojen Sentetik Et İşini Duyurdu

Bill Gates şimdide çok sayıda zararlı kimyasal katkılar kullanılarak üretilen yapay et ile gündemde.

Yapay Et projesi 4 yıl önce planlandı. Amerika’da Memphis Meats adlı şirket tavuklardan aldıkları hücrelerden yapay tavuk ürettiklerini açıklamıştı. Yapay tavuk eti ve ördek eti üreten Memphis Meats, öncesinde benzer yöntemle laboratuvarda sığır eti üretmişti. Şirketin planında bu ürünleri 2021 yılında marketlere sokulacağı açıklanmıştı.

Kök hücrelerden et geliştiren bir San Francisco kuruluşu olan Memphis Meats’e yatırım yapanlar arasında Bill Gates, Virgin Group’un kurucusu Richard Branson ve dünyanın en büyük tarım şirketlerinden Cargill Inc., Twitch kurucu ortağı Kyle Vogt ve Elon Musk’un kardeşi Kimbal Musk yer alıyor.

İnsanlara son derece zararlı olacak bu sentetik etleri yiyenler çok lezzetli olduğunu ve gerçeğinden ayırt edilemediğini belirtiyor.

Katıldığı konferanslarda dünya nüfusunun azaltılmasını sıklıkla dile getiren Gates, Amerika’nın en büyük tarım arazilerini satın almıştı. Onun bu eylemleri nedeniyle, dünyanın dört bir yanında ona karşı tepkileri büyütüyor. Çok sayıda ülkede Gates çok sert bir şekilde eleştiriliyor hatta İtalya’da siyasetçiler Bill Gates’in Uluslararası Mahkemelerde yargılanmasını istiyor. Peru mahkemesi Gates aleyhine karar verdi.

Kaynak:
insider.com/memphis-meats-raised-17-million-from-bill-gates-dfj-atomico-2017-8
29 Haziran 2017 : Amerika’da Yine Yapay Gıda Üretildi Bu Kez Tavuk ve Ördek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir