İçeriğe geç

Tayvan Kedi ve Köpek Öldürmeyi Etini Yemeyi Yasakladı Çinlilere Ders Verdi

Tayvan Kedi ve Köpek Öldürmeyi Etini Yemeyi Yasakladı Çinlilere Ders Verdi

Daha önce 2001 yılında kedi ve köpek gibi canlıların eti ve postunun ekonomik amaçlarla satılmasını yasaklayan Tayvan parlamentosu şimdi de kedi ve köpekleri yemek için öldürülmesini yasakladı. Ayrıca evcil hayvanları motosiklet veya arabalara tasmayla bağlayarak koşturmak da yasaklandı.

Bu yasakları ihlal edenler 2 yıla kadar hapis cezası ve para cezalarıyla karşılaşacak ve adları ile fotoğrafları deşifre edilecek.

Tayvan bir kez daha Çin’den üstün bir ülke olduğunu kanıtladı.

Çin’de her yıl 21 Haziran’da yapılan köpek eti festivalinin yasaklanması için tüm dünya genelinde imza kampanyası sürdürülüyor. Bunun bir festival değil facia olduğu belirtiliyor.

Çin’de her yıl gerçekleştirilen sözde festivalde binlerce köpek hayatını kaybediyor. Festival için kıyılan köpeklerin pek çoğu sokak köpeği ve kötü koşullarda kafeslerde tutuluyor.

Çin’de yaklaşık olarak 8 milyon civarında köpek öldürülerek yeniyor. Ayrıca kedi etide tüketiliyor. Yiyecek olarak tüketilen kedi ve köpeklerin büyük bir kısmı sokaktan alınıyor.

Peru, Kore, Hong Kong, Vietnam, Hawaii ve bazı latin Amerika ülkeleri de köpek eti tüketen ülkelerden.

İsviçre’de her üç kişiden biri kedi ve köpek eti yiyor. Kediler genellikle kutlama yemeklerinde yenirken köpekler genelde sosis yapımında kullanılıyor.

Ayrıca İtalya’nın Parma kentinde de kedi yenildiği belirtiliyor.

Avrupa’nın Köpek Eti Yiyen Ülkesi Hangisidir

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Dünya

Tayvan Kedi ve Köpek Öldürmeyi Etini Yemeyi Yasakladı Çinlilere Ders Verdi Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir