Tarım ve Hayvancılık İçin Belediyeden Çiftçilere Su Desteği

Tarım ve Hayvancılık İçin Belediyeden Çiftçilere Su Desteği

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilere destek için Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde Hayvanlar için içme suyu ile tarım arazilerini sulamak için gölet yapıyor.

Bu yıl 19 gölet yapıldı. Mahalle muhtarları, hayvanlar için içme suyu ve tarım arazilerini sulama amaçlı gölet yapılması için 135 başvuruda bulundu. Yapılan arazi değerlendirme çalışmalarında 76 noktada gölet yapılabileceği yönünde rapor çıktı.

Çalışmalar Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Altyapı Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülüyor. Ekipler, Tortum’un Kemerkaya, Pasinler’in Kavuşturan ve Ağcalar Mahallelerine HİS ve sulama amaçlı, Tekman’ın Akpınar, Aşkale’nin Tepsicik ve Hatuncuk, Yakutiye’nin Akdağ ve Kırmızıtaş, Uzundere’nin Yayla, Oltu’nun Obayayla, Palandöken’in Toparlak, Şenkaya’nın Turnalı ve Gözalan, Horasan’ın Yörükaltı, Bahçe ve Gerek, Köprüköy’ün Ilıcasu ve Soğuksu, Narman’ın Yoldere Mahallelerine HİS göleti yaptı. Ekipler, Narman’ın Yukarıyayla ve Koçkaya, Pasinler’in de Yayladağı göletlerinin su tutma kapasitelerini artırarak, göletleri bakım ve onarımdan geçirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir