Spor Programı Adı Altında Rezalet Yaşandı Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Spor Programı Adı Altında Rezalet Yaşandı Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

RTÜK’ün bir türlü göremediği, spor yorumu adı altında insanlara hakaret edilen çocuklara kötü örnek olan saçma sapan programlar nedeniyle Türkiye’de hem futbol geriliyor hem de insanlar geriliyor!

Saçma sapan yorumlar, saçma sapan konuşmalar ve sözde yorumlar içeren ve önceki yıllarda Fetö örgütünü destekleyen yorumlar yapan bir televizyon programında sözde bir yorumcu tarafından Boşnaklara çok ağır hakaretler edildi. Bu durum her kesim tarafından çok şiddetli tepkiyle karşılandı ve milletvekilleri ile Boşnaklar yapılan aptalca konuşmalara sert tepkiler gösterdi.

Yıllardır bu tür saçma sapan televizyon programlarına izin veren RTÜK ise eleştiriliyor.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Tarih boyunca Türklerle dostluğu ve samimiyeti sayesinde tüm dünyayı kıskandıran Bosna Halkını, aşağılık, adi ve akılsız yakıştırmayla küçük düşürmeye çalışan Rasim Ozan Kütahyalı ve onun gibileri hak etmiyoruz. Bir Boşnak olarak, bu şahsı ağır şekilde kınıyor, savcılarımızı göreve davet ediyorum” dedi.

Balkan ve Boşnak dernekleri yaptıkları ortak açıklamada “Kütahyalı’nın sarf ettiği bu sözler, kelimenin tam anlamıyla, belden aşağı, terbiyesizce, dini ve milli geleneklerimize uymayan sözcükler olmasının yanında, aynı zamanda ırkçı, aşağılayıcı, küçümseyici, tahrik edici, nefret ve hakaret içerikli sözlerdir” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçeli basketbolcu Melih Mahmutoğlu, “Türk sporuna en ufak bir fayda sağlamayıp aksine gerilimle beslenen, muhtelif konularda yaptığı seviyesiz yorumlar ve süreklilik arzeden hakaretleriyle bilinen bir şahıs, dün gece benim de içerisinde yetiştiğim ve her zaman bundan gurur duyduğum bölge halkını hedef alarak, iğrençlikte zirve yapan sözleri utanmadan sıkılmadan milyonlar önünde sarfetmiştir. Ne yazık ki bu tür şahıslar, hala basını kalkan kullanarak ekranlarda kendilerine yer bulmaktalar.

Ben bir Boşnak Türküyüm ve bununla gurur duyuyorum… Adını anmaktan imtina ettiğim bu şahsın bir kez daha kendisine herhangi bir ekranda yer bulması, Türk Basını ve kamuoyuna en büyük hakarettir. Konuyla ilgili değerli büyüklerimden hassasiyet rica ederim” açıklamasında bulundu.

Trabzonsporlu futbolcu Uğur Demirok şunları ifade etti “Türk olduğum kadar Boşnak’ım ve Boşnak olduğum kadar Türk’üm. Ay yıldızlı formayı gururla giymekte olan bir Türk evladıyım. Ağzından çıkan kelimelerin ucunun nereye dokunacağını bilmeden sarfediyorsun ve sonunda kimlerin incineceğini bilmiyorsun. Rasim Ozan Kütahyalı ağzından çıkanlar benimle birlikte tüm Boşnak halkının haklı tepkisine sebep olmuştur. Sade ufak bir özür ile de bunun telafisi olamaz ki en azından benim için olmayacaktır. Seni Affetmiyorum…”

Sürekli bu tarz ahlaksızca konuşup tepki gelince özür dileyen ve spor dışında her türlü saçmalığı argo dil ve aptalca üsluplarla konuşan seviyesiz bu tarz programların artık bir an önce tümden yasaklanması isteniyor ve bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir