Sarah Connor Kimdir

Sarah Connor Kimdir
Sarah Terenzi (Connor) 13 Haziran 1980 yılında Almanyada doğdu şarkıcı ve söz yazarıdır. Connor, okul orkestrasına girerek ilk vokal deneyimini yaşadı. Vokal dersleri alabilmek için bir süre garson olarak çalışan sanatçı, 17 yaşındayken Michael Jackson’ın Almanya konseri sırasında sahneye çıkma şansı yakaladı. Sarah Grey adıyla hazırladığı demoları plak şirketlerine göndermeye başladı ve Sony’e bağlı X-Cell Records ile anlaşmaya vardı.

2001 senesinde Green Eyed Soul adlı ilk albümünü Rob Tyger, Kay Denar, Bülent Arış, Diane Warren ve Toni Cottura prodüksiyonunda yayımlayan Sarah Connor, albümüne Amerikalı R&B sanatçısı TQ’yu konuk etti. Albümle Almanya listelerinde 2 numara olmayı başaran Connor, esas başarıyı albümden piyasaya sürülen “From Sarah With Love” adlı 3. single ile yakaladı. Single ile Almanya dışında birçok ülkenin listesinde de ilk 10’a girerek ismini Avrupa çapında duyuran sanatçı, ayrıca albümden “Let’s Get Back To Bed – Boy!”, “French Kissing” ve “If You Were My Man” adlı parçaları single olarak müzikseverlere sundu.

2002 senesinde Unbelievable adlı 2. albümünü piyasaya süren Sarah Connor, albümün prodüksiyonunda Wyclef Jean, Bülent Arış, Diane Warren ve Jerry Duplessis ile çalıştı. Albümle Almanya listelerinde 10 numarada kalan Connor, ne var ki albümde yer alan Wyclef Jean ile ortak çalışması “One Nite Stand (Of Wolves and Sheep)”‘i ilk single olarak yayımlayarak ilk albümdeki başarısını devam ettirdi. Single, Almanya listelerinde 5 numara olurken, albümden yayımlanan 2. single, “Skin On Skin” listelerde aynı başarıyı yakaladı. Albümden ayrıca “He’s Unbelievable” adlı parçayı da single olarak müzikseverlere ileten sanatçı, 4. single “Bounce” ile de ilk kez Amerikalı müzikseverlerle buluştu.

A Night To Remember adlı ilk DVD’sini hayranlarına sunan Connor, Key To My Soul adlı 3. stüdyo albümünü Rob Tyger, Kay Denar, Diane Warren ve Stephen Shape prodüktörlüğünde piyasaya sürdü. Albüm, Almanya listelerinde 8 numaraya yerleşirken, albümdeki konuk müzisyenler arasında TQ, Natural ve Naturally 7 yer aldı. Albümden “Music Is The Key” ve “Just One Last Dance” parçaları single olarak yayımlandı ve her iki single da Almanya listelerinde zirveye yerleşti.

2004 senesinde kendi ismiyle aynı ismi taşıyan ilk derleme albümünü müzikseverlere sunan Sarah Connor, 2005 senesinde de Naughty But Nice adlı 4. stüdyo albümünü Rob Tyger ve Kay Denar prodüktörlüğünde yayımladı. Albümle ilk kez Almanya listelerinde 1 numara olan Connor, albümden “Living To Love You” ve “From Zero To Hero” adlı parçaları single olarak piyasaya sürdü. Her iki single’la da Almanya listelerinde zirvede bulunan sanatçı, aynı sene eşi Mark Terenzi ile “Sarah And Marc In Love” adlı televizyon programına başladı.

2005 senesini hayranlarına sunduğu Christmas In My Heart adlı noel albümüyle kapatan Sarah Connor, albümünde noel şarkılarından etkilenerek yazdığı bestelerini bulundurdu. Albümle Almanya listelerinde 6 numara olan Connor, albümden “Christmas In My Heart” ve “The Best Side Of Life” adlı parçaları single olarak yayımladı.

2006 senesinde “Christmas In My Heart” adlı 2. DVD’sini müzikseverlere ulaştıran Sarah Connor, 2007 Mart ayında Soulicious adlı 5. stüdyo albümünü yine Kay Denar ve Rob Tyger prodüktörlüğünde yayımladı. Albümde 1960, 1970 ve 1980’lerin parçalarını kendi yorumuyla seslendiren Connor, “Your Precious Love” adlı parçada Marvin Gaye ile biraraya geldi. Ayrıca albümde 2 tane yeni parçasını da bulunduran sanatçı, albümüyle Almanya listelerinde 6 numaraya yerleşti. Albümden “The Impossible Dream (The Quest)”, “Sexual Healing” ve “Son Of a Preacher Man” parçaları single olarak yayımlanan başarılı müzisyen yeni albümü Sexy As Hell’in ilk single’ı olarak “Under My Skin” parçasını yayımladı.

Diskografi

2001 Green Eyed Soul
2002 Unbelievable
2003 Key to My Soul
2005 Naughty but Nice
2005 Christmas in My Heart
2007 Soulicious
2008 Sexy as Hell

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir