İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Ev Dekorasyonu Renk Kombinleri

Ev Dekorasyonu Renk Kombinleri
Ev Dekorasyonu Renk Kombinleri

Yaş, cinsiyet, kültür, coğrafi bölge, kişilerin renk konusundaki tercihlerini etkilemektedir. Bu fark, kişilerin renk konusundaki tercihlerini ve renk izlenimlerini etkilemekte, mekan algısına da yansımaktadır.

Ev dekorasyonunda renklerin önemi tartışılmaz. Doğru yerde doğru rengi kullanmak için renklerin neyi ifade ettiklerini ve insan psikolojisini nasıl etkilediklerini bilmek fayda sağlar.

Kırmızı Şiddet, ihtiras, tehlike ve sıcaklık ifade eder. Heyecanlandırır ve zihni harekete geçirir. Aktivite ve hareketin yoğun olduğu mekanlar için en uygun renktir. Kırmızı renk mutfak, çocuk odası, yemek odası ve ara salonlarda kullanılabilir.
Kırmızı yemek odası

Mavi Yumuşaklığı, sonsuzluğu ve süküneti ifade eder. İyileştirici, uzlaştırıcı ve tedavi edici etkisi vardır. Mavinin açık tonları yatak odaları ve banyolar için uygun renklerdir.
Mavi Yatak odası

Sarı Sıcaklığı ve aydınlığı ifade eder.Canlandırıcı ve beyin gücünü artırıcı etkisi vardır. Mutfaklar için uygun bir renktir.
Sarı Mutfak

Mor İhtişam ve gösterişi temsil eder.Güven ve özgürlük duygularını harekete geçirir.Açık tonları ( leylak, erguvan ) yatak ve çalışma odaları için uygundur.
mor dekorasyon

Yeşil Denge, huzur, güven ve istikrarı ifade eder. Yatıştırıcı ve iyileştirici etkisi vardır. Mutfak ve antreler için uygun bir renktir.
yeşil dekorasyon

Siyah Acımasızlık, güc, iktidar, keder ve ezicilik temsil eder. Işık enerjisinin vücuda girmesini engeller. Depresif etki yarattığından az kullanılması tavsiye edilir. Modern dekorasyonda beyaz ve kırmızı renklerle kombine edilerek kullanılır.
Siyah yatak odası

Beyaz Temizlik, saflık, düzen ve doğruluğu ifade eder.Beyaz renk hijyeni vurgulamak isteyen sağlık ve ilaç işletmelerinde ve ofislerde kullanılır.
beyaz dekorasyon

Kahverengi Yapıcılık, neşe ve olgunluk ifade eder. Yatıştırıcı bir renktir. Salon ve oturma odaları için uygundur.
Kahverengi salon

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Bilgi

Ev Dekorasyonu Renk Kombinleri Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir