Okan Bayülgen: Uzaya Hiç Gidilmedi Tüm Belgeselleri İzledim Herşey Yalan

Haber Global’de program yapan Okan Bayülgen insanların aya hiç gitmediğini ve gidemeyeceğini belirtti. Gerekçe olarak uzay yarışında ABD’nin Sovyetler Birliği ekonomisini batırmak için olduğunu söyledi.

Okan Bayülgen şunları ifade etti: “Uzaya gitmeye gerek yok. Zaten gitmeyeceğiz. Gitmedik de… 69’da yalan. O kadar eminim ki. Her şeyi seyrettim bütün belgeselleri… Bu heriflerin Ay’a inmelerine imkan yok. Çünkü dünyaya inemiyorlar. Düşün ki, dünyaya inemiyor adamlar büyük bir tehlike. Atmosfer farkı var falan filan ama… Dünyaya herifler ancak suya düşebiliyorlar. Üzerlerinde helikopterler falan uçuyor, kurtarma gemileri geliyor. Nasıl oluyorsa o teknolojiyle Ay’a pıt diye iniyor. Kesinlikle mümkün değil. Şu anda da inemezler. Sovyetleri bitirmek için yaptılar. Daha iyi bir numara yok! Bunu Amerikalı siyasetçiler söylüyor. ‘Biz uzay yarışını Sovyetler bunu yer de bizimle beraber yarışıp, zar zor ayakta tuttukları ekonomilerini batırırlar diye girdik’ diyorlar. Bunlar o kadar aptal değil. Sonuç artık uzayda aranacak bir şey yok… 69’da nasıl gidildi? Hesap makinesi aya gidildikten sonra bu da yan ürün diye bize verildi ve logaritmik hesapları yapmaya başladık.”

Van Allen Kuşağında kozmik radyasyon, yüksek yerlere çıkıldıkça artmaktadır. Bir canlı için uzun süreli bu radyasyona maruz kalınması ölümcüldür. Bu iyonlaştırıcı radyasyon DNA’ya ve diğer biyomoleküllere zarar vermektedir. Bu kuşakta kalış süresi hesaplandığında canlıların 13 rad/saat ışımaya maruz kalacağı görülmektedir. 1969 yılına ait herhangi bir teknoloji ile bunun önlenmesi mümkün değildir.

Farklı atmosferlerden geçildiğinde 0° C’den 2000° C’ye kadar değişen sıcaklıklar var. NASA’ya göre ay modülünü oluşturmak için kullanılan birincil malzemeler; alüminyum alaşım, paslanmaz çelik, nikel çelik alaşımı, ısıya dayanıklı cam, titanyum olarak belirtilmiş ancak alüminyum erime noktası 463° C, Isıya dayanıklı cam erime noktası 760° C, nikel çelik erime noktası 1453° C, paslanmaz çelik erime noktası 1510° C bu malzemelerle uzaya çıkıp geri dönülmesi imkansız.

Elektronlar uzay aracının koruyucu dış yüzeyinden kolayca geçerek kablolar, baskı devre kartları, radyasyon kalkanları vb. yalıtkan maddelerde yük birikmesine neden olurlar. Eğer bu sığa uzun süreli olarak devam edecek olursa aracın iç (derin) bölgelerinde elektrik deşarjları meydana gelir. Bu elektronların yüksek sığaları 11 yıllık güneş döngüsüne bağlı olarak değişim gösterirler ve daha çok döngünün sonlarında ve Solar Minimum dönemlerinde daha yüksektirler. Bazen de güneşin kendi ekseni etrafında dönme süresi olan 27 günlük değişimler de sergilerler.

Uzayda çekildiği iddia edilen bir görüntüde yer çekimi olmayan bir ortam olan uzayda insanın zıplaya zıplaya yavaşça ilerlediği gösterilirken adamın çantasından yere düşen cismin yere düşme hızı ise dünyada olduğunu ispatlıyor.

Hollywood filmleriyle ünlü Amerika’da ay seyahati görüntülerini izlemek için NASA’ya başvuru yapıldığında NASA, “görüntüleri bulamıyoruz” diyerek veremiyor.

Nasa İnsanları Kandırıyor mu Aya Hiç Çıkılmadı mı?
Uzaya Çıkmak İçin İnsanların Geçemeyeceği Kuşaklar Hakkında Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir