Tek Kişilik Elektrikli Otomobil Bicar Hakkında Bilgi

Küçük Akıllı Tek Kişilik Elektrikli Otomobil Bicar

Elektrikli otomobil fiyatları ucuzlamadığı için henüz satışları beklenen seviyelere ulaşmadı. İsviçreli mühendisler tarafından geliştirilen akıllı elektrikli tek kişilik otomobil hem fiyatların düşmesine hem trafiğin rahatlamasını sağlayabilir. Küçük akıllı tek kişilik elektrikli otomobilin adı Bicar.

2,5 metre genişlik 5 metre uzunluğa sahip bir alana 8 adet akıllı tek kişilik elektrikli Bicar Otomobili sığıyor.

Bir kişi yola 4 kişilik otomobilleri kullanarak çıkıyor, artan araç sayısı yolların yetersizliği nedeniyle uzun kuyruklardan oluşan araç trafiklerini oluşturuyor. Trafiğin dışında fosil yakıtla çalışan motorlu araçlar gökyüzünü kirletiyor. Bu kirlilik nedeniyle dünyanın dengesi bozuldu ve sıcaklıklar artmaya başladı.

Hem trafik sorununu ortadan kaldıran Bicar hem de çevre sorununu çözecek ve tek kişilik olduğu için maliyetleri ucuzlatacağından talebi artıracak.

Bu tip araçlar özellikle İstanbul trafiğini rahatlatacak çözüm olacağından Türkiye’de kullanımı teşvik edilip yerli üretimlerine bir an önce başlanması çok yerinde olacaktır. Şoförü dışında boş koltukla seyahat eden 4 kişilik araçlara daha yüksek vergiler getirilerek bu araçların kullanımı yaygınlaştırılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir