Karakalem Natürmort Kompozisyonları

Karakalem Natürmort Kompozisyonları

Karakalem Natürmort Kompozisyonları

Carol Griffin’in Felement tarzındaki bu natürmort düzenlemesi basit olmasına karşın çok etkileyici. Ayrıca bu kompozisyonda birbirine hiç benzemeyen şekiller ilginç bir şekilde gruplandırılmış ve resmedilmiş.

karakalem keman çizimi

Keman ve metronom temel özellikler olsa da meyve kasesi düzenlemenin temel müziksel bir natürmort olmasını engelliyor. Nesneler arasındaki denge bütüne belirli bir durgunluk kazandırıyor. Gölgeler kompozisyona belirginlik kazandırırken kemanın hakimiyetini de pekiştiriyor. Kasenin dışında kalmış olan tek meyveyi kompozisyona bağlayan gölgeler aynı zamanda izleyenin zihninde öğelerin birliği hakkında bir soru uyandırıyor.

Pardesülü karakalem kompozisyonu

Bu kompozisyon da çok basit ama aynı zamanda bir o kadar da etkili bir natürmort düzenlemesi. Her iki öğe de sandalyenin keskin köşeleriyle pardösünün yumuşak ve akıcı çizgileri arasındaki kontrastın güçlü etkisini pekiştiriyor.

Daha çok nesne çizmeye çalıştıkca ve çizimlerinizi her zaman düzeltmeye çaba gösterdikçe algılayışınız da keskinleşecektir. Çizdikçe, kazandığınız tecrübeyle nitelikli çizgilere zaman içinde yaklaşacaksınız.

“Karakalem Natürmort Kompozisyonları” hakkında 2 yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir