İçeriğe geç

Karakalem Basit Tekil Nesne Çizimi

Karakalem Basit Tekil Nesne Çizimi

Karakalem Basit Tekil Nesne Çizimi

Bu alıştırmada şimdiye kadar öğrenilenlerin pekiştirilmesi için farklı şekillerdeki basit nesnelerin çizimi denenecektir. Şimdi birkaç farklı nesneyi çizmeyi deneyin. Çok iddalı davranmayın. Bakmaktan hoşlandığınız veya size sıcak gelen basit nesneleri çizin. Hoşunuza giden nesneleri çizmek daha kolaydır. Bu nedenle size çekici gelen bir nesneyi çizerek işe başlamak en iyisidir. Bütün sanatçılar çizdikleri şeyleri sever. Çizime yine taslak çizimi ile başlayın. Taslak çizimini tamamladıktan sonra çizime ara verin, taslağı inceleyin, doğru ve hatalı noktaları tespit edin.

Nesne çizimi

Seçtiğiniz şekilleri doğru çizemeyeceğiniz konusunda endişeniz varsa , boy ve genişlik karşılastırması  yaparak ve her nesnenin merkez çizgisini işaretleyerek nesneleri ölçebilirsiniz.

Basit nesne çizimi

Merkez çizgisini işaretleyerek çizim yapıldığında şekil bu merkez çizgisinin her iki yanında da ayna görüntüsü gibi aynı olacaktır. Nesne de doğru çizilmiş olacaktır.

Sürahi çizimi

Tekil nesnelerin çizimi sırasında hatalı çizgiler yaptıysanız bunları düzeltmek için daha önce öğrendiğimiz tekniği ( hataları silmeden üzerine doğru çizgileri çizerek ) kullanın.

 • Hayran
 • Mutlu
 • Üzgün
 • Kızgın
 • Sıkıcı
 • Korkunç

Benzer içerikler


Bilgi

Karakalem Basit Tekil Nesne Çizimi Yorumları

 1. Ahmet

  Zaten var video :D

 2. özlem

  vala çoğ basit şeeler hepsi

 3. irem

  yeterli değil

 4. AHMET

  BASİT ce seyler

 5. rüya

  :) video gösterseniz ya :)

  Not: video eklenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir