İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

İstanbul’da Deprem Oldu Yine Tüm Eksiklikler Ortaya Çıktı

İstanbul’da 26 Eylül 2019 tarihinde 6 şiddetine yakın bir değerde deprem oldu. Bu deprem sonrasında yine çok büyük eksiklikler ortaya çıktı.

İstanbul’daki açık toplanma alanlarına inşaatlar yapıldığı için insanlar toplanma alanı bulamadı. GSM firmaları sürekli 4G, 5G, 6G diye hava atarken yine en fazla gereken zamanda çökerek abonelerine ayıplı hizmet sundu. Üstelik GSM operatörlerinde bu sorun yıllardır devam ediyor. GSM operatörleri bu konuda sürekli sınıfta kalıyor.

Tema vakfı yaptığı açıklamada “Yeşil alanlar sadece nefes kaynağımız değil, aynı zamanda acil toplanma noktalarıdır. Bu yüzden yeşil alanlarımızı korumalı ve çoğaltmalıyız. Depremin sarstığı tüm İstanbullulara geçmiş olsun” dedi.

Toplanma alanı sorgulamak için e-devletten Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Acil Toplanma Alanı Sorgulama adresine girilmesi gerekiyor:
https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-acil-toplanma-alani-sorgulama

Çarpık kentleşme, kentsel nüfus artışı, kent yoksulluğu, bununla birlikte yaşanan sağlıksız ve güvensiz yaşama alanları, sağlık hizmetlerinden yoksunluk, afetlere karşı hazırlıklı olmama ve önlemlerdeki çifte standart gibi, bireyin üretim sürecindeki yeri ve toplumsal konumlanışı nedeniyle insanlar depremlerden olumsuz etkileniyor. Japonya’da ise durum tam tersi.

24 Mayıs 2014: GSM Operatörleri Sınıfta Kaldı

Yapay Deprem Nasıl Olur 17 Ağustos Depremi Yapay mı

Sorumsuz Kuzey Kore Lideri Nükleer Deneme Yaptırarak Depreme Yol Açtı

Bilim Dünyasının En Büyük Dehası Nikola Tesla Kimdir

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Arşiv

İstanbul’da Deprem Oldu Yine Tüm Eksiklikler Ortaya Çıktı Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir