İştah Bastırma Teknikleri

İştah Bastırma Teknikleri

İştahınızı kontrol etme zamanının geldiğini düşünüyorsanız önerilerimizi dikkate almanız sizin yararınıza olacaktır. İştahınızı kontrol edebilmeniz için sizlere birkaç faydalı öneri vereceğiz. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz ;

1) İştah azaltıcı faaliyetlerden biri sakız çiğnemektir. Bu yüzden belirli aralıklarla sakız çiğnemek iştahınızı bastıracaktır. (Sakızlarda 15’ten fazla katkı maddesi olduğunu ve bu katkıların bir kısmının zararlı olduğunu gözardı etmeyin.)

2) Diyet esnasında yeme içme isteğine kapılanlar ancak güçlü iradeyle diyetini bozmadan yoluna devam edenler kilo verme hususunda daha başarılı ve istikrarlı oluyorlar.

3) İştahı arttıran etkenlerden biri de her gün aynı gıdaları tüketmektir. Bu konuda dikkatli olup yemek çeşitliliğini sağlayınız.

4) Journal of American Dietetic Association’nın bir araştırmasına göre çikolata en çok arzulanan besinler arasındadır. Çikolata bağımlılık yapar. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririz.

5) Bir şeyler yemek istediğinizde bir bardak su içerek bir süre bekleyiniz. Belki de vücudunuz suya ihtiyaç duyuyordur.

6) İllinois Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre kadınların tatlı yiyecekleri erkeklerden daha çok arzuladıkları ortaya çıkmıştır. Kadınların canı çok fazla yiyecek bir şey çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir