Indila Kimdir

Indila Kimdir

Adila Sedraïa sahne adı Indila 26 Haziran 1984 yılında Paris’de doğan Cezayir asıllı Fransız şarkıcı ve şarkı sözü yazarıdır.

Müzik işine girmeden önce Paris’te turist rehberliği yaptı. Kullandığı sahne adı Indila’nın göbek adı olduğunu ve Hint kökenli bir kelime olduğunu belirten Sedraïa, babasının Cezayir asıllı, annesinin ise Hindistan, Kamboçya ve Mısır kökenli olduğunu belirtmiştir.

Indila, kendisini Dünya’nın bir çocuğu olarak tanımlayarak şarkılarını Fransızca, İngilizce ve bazen de Hintçe söylemektedir.

Dernière Danse şarkısı ile Türkiye, Yunanistan, İsrail’de zirvede yer alırken Fransa ve Belçika’da en iyi tekli listesinde 2. sıraya yüksedi. Bununla birlikte Polonya, İsviçre, Almanya ve Avusturya müzik listelerine girmeyi başardı.

Indila 15. Antalya Piyano Festivaline katılarak Türkiye’de konser verdi ve Türk bayrağına sarılıp, konser sonrasında hayranlarına imza dağıttı. Türkiye’de Gül Lokumu ve Baklavayı çok sevdiğini ifade etti. İstanbul’a hayran kalan Indila bir gün İstanbul’a yerleşmeyi düşünüyor.

One Reply to “Indila Kimdir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir