İçeriğe geç

Hepsiburada ve Trendyol Alışveriş Siteleri Kargo Ücretlerini Çok Ekonomik Hale Getirdi

Hepsiburada ve Trendyol Alışveriş Siteleri Kargo Ücretlerini Çok Ekonomik Hale Getirdi

Hepsiburada ve Trendyol Alışveriş Siteleri Kargo Ücretlerini Çok Ekonomik Hale Getirdi

Türkiye’de internet üzerinden alışveriş yapılan sitelerde son zamanlarda kargo ücretleri konusunda büyük rekabet yaşanıyor. Müşterilerin birden çok ürün alışverişlerinde kargo ücretlerinin çok fazla artması ve bu yönde şikayetleri üzerine her bir alışveriş sitesi kendine göre kargo ücreti fiyatlarında indirimlere gitmeye başladı.

Doğan Grubuna ait Hepsiburada, 50 TL’nin üzerinde ne alınırsa alınsın kargo ücretsiz yaparken bu tutarın altında yapılan alışverişlerden 5,9 TL sabit kargo ücreti alıyor.

Çin merkezli Trendyol ise hangi satıcıdan ürün alınırsa alınsın belli tutarların üzerini kargo ücretsiz yapıyor ve bazı ürünlerde kargo ücreti olmuyor.

Kargo ücretsiz ve değişen tutarlarda Sabit kargo ücretli ürün satışı yapılan diğer alışveriş sitelerinde ise bir kaç satıcıdan alışveriş yapan ya da birden fazla ürün alan kullanıcılara bir kaç kez kargo ücreti ödetildiği için harcamaları artıyor. Bazı satıcılar ise sattığı ürünün fiyatını çok düşük göstererek yüksek kargo ücretleriyle ürün satışı yaparak müşterilerini yanıltıyor. Örneğin piyasa değeri kargo ücretiyle birlikte 20 TL olan bir ürünün fiyatını 15 TL gösterip kargo ücretini 10 TL yaparak 20 TL’lik ürünü 25 TL’ye satıyor. Kullanıcıların internetten alışveriş yaparken bu duruma dikkat etmesi gerekiyor.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Ekonomi

Hepsiburada ve Trendyol Alışveriş Siteleri Kargo Ücretlerini Çok Ekonomik Hale Getirdi Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir