Harvard Tıp Profesörüne Göre Doğal Bağışıklık Çin Virüsü Aşılarından Daha Fazla Koruyor Aşı Pasaportları Bilimsel Saçmalık

Yeni yayınlanan tıbbi bir çalışma, Çin virüsünden kaynaklanan enfeksiyonun, virüsün Delta varyantına karşı aşılardan çok daha uzun süreli ve daha güçlü koruma sağladığını gösterdi.

Aşılanmış bireylerin semptomatik bir Çin virüsü enfeksiyonu kapma olasılığı, Çin virüsünden doğal bağışıklığı olanlara göre 27 kat daha fazla.

Aşı pasaportları birçok nedenden dolayı ahlaki açıdan şüphelidir, bunlardan en basiti hareket özgürlüğünün temel bir insan hakkı olmasıdır. İsrail’den gelen yeni bulgular ve CDC’den gelen çıkarımlar ışığında aşı pasaportları daha da anlamsız hale geliyor.

Harvard Tıp Fakültesi Biyoistatistisyen ve Epidemiyoloğu Martin Kulldorff, “Doğal bağışıklık aşılardan daha iyi bağışıklık sağlıyor, bu nedenle aşı zorunlulukları sadece bilimsel saçmalık değil, aynı zamanda ayrımcı ve etik değil. Üniversiteler bilimin kaleleri olmalıdır. Evrensel aşı zorunluluklarının, aşılardan daha uzun ömürlü olan önceki kovid enfeksiyonundan gelen doğal bağışıklığı ortadan kaldırması şaşırtıcı. Güvenilirliklerini geri kazanmaları yıllar alacak” dedi.

CDC araştırması, aşılanmış bireylerin yine Çin virüsü ile enfekte olduklarını ve aşılanmamış bireyler kadar boğazlarında ve burun geçişlerinde virüsün çoğunu taşıdıklarını göstermektedir.

CDC Rochelle Direktörü Walensky, çoğunlukla aşılı bireyleri içeren bir Cape Cod salgınının ardından, yüksek viral yükler, bulaşma riskinin arttığını ve diğer varyantların aksine, Delta ile enfekte olan aşılanmış kişilerin virüsü bulaştırabileceğine dair endişeleri artırdığını öne sürüyor.

Bu veriler, aşılı bireylerin, aşısız bireyler gibi virüsü yaymaya devam ettiğini göstermektedir.

Aşı pasaportları ahlak dışıdır ve bu bulguların yokluğunda bile büyük bir hükümet aşırı tepki verir. Sağlıklı insanların hareketlerini bir solunum virüsü üzerinden bu şekilde kısıtlamaya çalışan hükümetler arasında hiçbir tarihsel paralellik yoktur.

Bununla birlikte, aşı pasaportlarının gerekçesi bu yeni çıkarımlar ışığında sadece yanlış değil, aynı zamanda saçma hale geliyor.

Kaynak: fee.org/articles/harvard-epidemiologist-says-the-case-for-covid-vaccine-passports-was-just-demolished/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir