İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Hababam Sınıfında İnek Şaban Rolünü İlk Kez Bir Kadın Canlandırmış

Hababam Sınıfında İnek Şaban Rolünü İlk Kez Bir Kadın Canlandırmış

Hababam Sınıfı filme çekilmeden önce tiyatrolarda canlandırılıyordu ve İnek Şaban karakterini Suzan Ustan adlı bayan tiyatrocu canlandırıyordu. Suzan Ustan 23 Nisan 2006 yılında hayatını kaybetti.

Suzan Ustan yıllarını tiyatroya vermiş bir sanatçıydı. Bir zamanlar İstanbul Tiyatrosu’nun yıldızı olmuş, yüzlerce kişinin ayakta alkışladığı bir ustaydı.

Hababam Sınıfının Kemal Sunal ile özdeşleşen karakteri İnek Şabanı, Suzan Ustan erkek kıyafetleri giyerek ve saçlarını erkek stili kestirerek hayat buldu ve oyun, sahnelendiği dönemde kapalı gişe oynadı.

İlk olarak 1966 yılında Ulvi Uraz Tiyatro Topluluğu’nca sahneye konulan Hababam Sınıfı’nda, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Ercan Yazgan, Ahmet Gülhan, Ali Yalaz, Ulvi Uraz , Zihni Küçümen ile rol aldı.

Hababam Sınıfı’nı sahneye koyma projesi doğduğunda ise yönetmen Ulvi Uraz hiç düşünmeden İnek Şaban rolünü Ustan’a verdi ancak eserin sahibi Rıfat Ilgaz ve Ustan’ın kendisi ilk başta buna sıcak bakmadı. Daha sonra tiyatro sahnesinde Ustan’ı izleyince Ilgaz vetomu geri alıyorum dedi ancak bu seferde film, sansür kuruluna takıldı.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Kültür

Hababam Sınıfında İnek Şaban Rolünü İlk Kez Bir Kadın Canlandırmış Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir