Gözün Altındaki Morluklar Evde Nasıl Giderilir

Gözlerin altında oluşan koyulukların pek çok nedeni bulunmaktadır.

Genellikle göz altı morlukları genetiktir veya uykusuzluk ya da yorgunlktan meydana gelir. Sağlığınızla ilgili problemlerden de oluşabilir. Ayrıca göz altı, uykusuzluk nedeniyle koyulaşanlarda aynı zamanda kabızlıkta sıklıkla görülür.

Yorgunluktan meydana gelen Göz altı siyahlıklarını önlemek ve gözlerin yorgunluğunu gidermek için bitkisel çaylarla pamuk ıslatılarak göz kapaklarının üzerine konur. Beş dakika dinlendirilir. Siyah poşet çay ıslatılıp gözün üzerinde 10 dakika bekletilirse onunda faydası olabilir.

Hormonların cilde daha az yağ salgılaması sonucunda göz altında siyahlıklar oluşabilir.

Yüz hücrelerinde kahverengi pigmentlerin birikmesi sonucunda da meydana gelebilir. Bu daha çok yaşlı insanlarda görülür.

Genetik siyahlıklar sadece fondoten yardımıyla kapatılabilir. Kapatıcı kullanmak geçici bir çözüm olabilir. Ten rengine uygun bir kozmetik ürün ile böyle bir çözüm getirilebilir. Cildi sıkılaştıracak ve forma sokacak yüz egzersizleri yapılabilir. Bu yüzdeki kan dolaşımını artırır, cildi sıkılaştırır.

Yarım çay kaşığı limon suyu ile gliserin karıştırılarak göz altındaki sorunlu kısma uygulanabilir. Göz altlarını dinlendirmek için bitkisel çay demlenip tonik olarak uygulama yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir