İçeriğe geç

Galatasaray Lisesi’nin 150 Yıllık Tarihine Yer Verilen Bilgilendirme Sergisi Açıldı

Galatasaray Lisesi'nin 150 Yıllık Tarihine Yer Verilen Bilgilendirme Sergisi Açıldı
Galatasaray Lisesi’nin 150 Yıllık Tarihine Yer Verilen Bilgilendirme Sergisi Açıldı

Fransız Kültür Merkezi tarafından düzenlenen Galatasaray Lisesi, 150 Yıllık Bir Kültür Ortaklığı adlı sergide, Türkiye ve Fransa arasındaki eğitim ve kültür ilişkisinde bir bağ olarak görülen Galatasaray Lisesi’nin, kuruluşundan günümüze kadar geçirdiği tarihi sürecin yanı sıra liseye dair yayınlanan gazete haberleri ve öğrencilerin yayımladığı dergiler de yer alıyor. Sergi, 3 Ekim’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde görülebilecek.

Serginin küratörlüğünü İzzettin Çalışlar yürütürken, sergiyi ziyaret edenler arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Kutlu da yer aldı.

Serginin açılışında konuşan Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Türkiye ile Fransa arasındaki ortaklığın temel taşı saydıkları Galatasaray Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileriyle Türkiye’deki modernleşmenin güçlü savunucularından olduğunu ifade etti.

Bertrand Buchwalter, Galatasaray Lisesi’nin iki ülke arasındaki dostluğun sembolü olduğunun altını çizerek şunları ifade etti:
Güçlerimizi birleştirdiğimizde ortaya çıkan yeni bir güçtür. Bu güzel hikayenin anlatıldığı bu serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

Galatasaray Lisesi’nin 150 Yıllık Tarihine Yer Verilen Bilgilendirme Sergisi Açıldı Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir