Fenerbahçe’ye Şike Kupası Kuranların Yargılandığı Davanın Sekizinci Duruşması Başladı

2 ay önce 0
Fenerbahçe'ye Şike Kupası Kuranların Yargılandığı Davanın Sekizinci Duruşması Başladı

Fenerbahçe’ye Şike Kupası Kuranların Yargılandığı Davanın Sekizinci Duruşması Başladı

Fenerbahçe Spor Kulübü’ne karşı şike kumpası kuran FETÖ/PDY üyelerinin yargılandığı Fenerbahçe Kumpası Davası’nın 8. duruşma haftası, Silivri’de başladı. 8. duruşma haftası, 18 Ocak Cuma günü tamamlanacak.

Hafta boyunca sürecek duruşmalarda Fenerbahçe’yi temsil edecek kulüp avukatlarından Naim Karakaya 8. duruşma haftasıyla ilgili bilgiler verdi.

Karakaya işleyişle ilgili şunları ifade etti: “Sanık sorguları devam ediyor. Bu dosyada 25’i tutuklu 108 sanık var. Sanıkların sorguları devam ediyor ancak mahkeme son duruşmada sanık sorguları yönünden sanıklara bir uyarı yapılmasına karar verdi. O kararın etkilerini bugün göreceğiz. Bu ara kararda mahkeme sanıklara sorgulara katılmaları, savunmalarını yapmaları ve savunma yapmadıkları takdirde bunları susma hakkı kapsamında değerlendirileceği ve yargılamaya devam edileceği konusunda bir uyarıda bulundu. Bu uyarı kapsamında sanıklar daha hızlı ve etkin bir şekilde savunmalarını tamamlayıp yargılamanın daha sonra şikayetçilerin dinlenmesi ve delillerin toplanması aşamasına gelmesini bekliyoruz. Bizim için önemli bir aşama. Yargılamanın bir an önce adil bir şekilde yapılarak, etkin bir şekilde bir yargılama yürütülüp mağdur Fenerbahçemizin ve o süreçte mağdur olan insanların hakların teminini sağlamaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte daha hızlı ilerleyeceğiz diyebiliriz” dedi.

Fenerbahçe’nin Yargıtay’dan beklediği onama kararıyla ilgili olarak Av. Naim Karakaya şunları ifade etti, “O süreç henüz sonuçlanmadı. Hızlı bir şekilde sonuçlanıp adalet yerini bulur diye bekliyoruz. O süreç hâlâ yargıtayda devam ediyor. Dosya Yargıtay daire arşivindedir. Daire arşivinden çıkarılıp kararın kısa sürede kesinleşmesini bekliyoruz” dedi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi