İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Ekmek Neden Zararlıdır Buğdaylar Nasıl Bozuldu

Ekmek Neden Zararlıdır Buğdaylar Nasıl Zehirlendi

Eskiden buğday ekmeği ve buğday ürünleri sık tüketilirdi ama tüketilen buğday ilkel buğdaydı. Bugün ülkemizde ve dünyada tarımı yapılan tüm buğdayın yüzde 99’u genetiğine müdahale edilmiş cüce buğdaydır. Modern buğday, insanoğlu için zehirdir ve tip 2 diyabetin ana sebebidir. Vahşi bir gluten türü olan cüce buğday sayesinde Çölyak adında yeni bir hastalık ortaya çıktı. Oysa ilkel buğdayı insanoğlu 10 bin yıldır tüketiyordu ve Çölyak diye bir hastalık yoktu.

Gluten sorunu, sebebi bilinmeyen vücut ağrıları, baş ağrıları, migren, anemi (kansızlık), kısırlık, vücut döküntüleri, otoimmün hastalıklar, hazımsızlık, iştahsızlık, saç dökülmesi, halsizlik, depresyon, kas spazmları, kısırlık, romatizmal hastalıklar, vitamin yetersizlikleri gibi pek çok farklı tabloyla ortaya çıkabiliyor.

Genetiğine müdahale edilmiş cüce buğday, yıllar içinde akıl almaz bir operasyonla neredeyse dünyanın tüm tarlalarını işgal etti. Dünya buğday tohumu için Amerika’ya bağımlı hale gelmiş, genetiği değiştirilmiş cüce buğday Meksika’dan Çin’e, Türkiye’den Hindistan’a kadar tüm dünyaya yayılmıştı.

Bazı arkeolojik bulgular, insanlık tarihinde tahıla dayalı diyete geçişle birlikte ciddi sağlık sorunlarının da ortaya çıktığını işaret ediyor. Buğday hiçbir zaman insan sağlığına iyi gelen bir besin maddesi olmadı. Buğdayın en işlenmiş hali olan un tüketimi arttıkça diyabet, obezite gibi sağlık sorunları da katlanarak artıyor.

Sağlığınızı korumak için Buğdaydan üretilen her türlü gıda maddesini (her türlü ekmek, makarna, şehriye, bulgur, mantı, tüm hamur işlerini) hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor.

Kaynak: www.umitaktas.com

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


MutfakSağlık

Ekmek Neden Zararlıdır Buğdaylar Nasıl Bozuldu Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir