İçeriğe geç

Çok Sayıda Ülke 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı Paylaştı

Azerbaycan:
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Başbakan Binali Yıldırım’a ve Türk halkına tebriklerini iletti. Aliyev kutlama mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıl dönümünde Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, sizi ve tüm Türk halkını tebrik ediyorum.

Türkiye bugün, kendi anayasal düzeni, demokrasisi ve büyüyen ekonomisiyle güçlü bir ülke. Kardeş Türkiye’nin dünyada ve bölgede artan prestiji ile başarılarından mutluluk duyuyoruz. Azerbaycan-Türkiye dostluğu ve kardeşliğinin, iki ülke arasındaki ortak girişimlerin uygulanması, iki ülke halkının refahı ve gelişimi için ileride çok önemli bir rol oynamaya devam edeceğinden eminim. Bu önemli günde, çalışmalarınızda size sağlık ve başarılar, kardeş Türk halkına ise barış ve refah diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna:
Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. yılı vesilesiyle sosyal medya hesabı üzerinden, İngilizce ve Türkçe, “Türk halkının Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Değerli dostlarımıza barış ve refah dilerim! Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun!” paylaşımında bulundu.

Rusya:
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonda arayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutladı.

Kremlin’in sitesinde konuyla ilgili yayınlanan yazılı açıklamada, “Vladimir Putin, Recep Tayyip Erdoğan’ı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutladı” ifadelerine yer verildi.

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma adına Rusya-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Dmitriy Savelyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun şahsında tüm Türk halkına tebriklerini iletti.

Savelyev’in kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı:
“Sayın Cumhurbaşkanı!
Cumhuriyetin tarihi, güçlü bir devletin tarihidir.

Günümüzdeki Türkiye’nin uluslararası arenadaki otoritesi, bilgeliğinize, ülkeyi sağlam eliyle refaha doğru taşıyan bir devlet adamı olarak sizlerin yüksek profesyonelliğinize ve tabi ki sizleri güçlü bir şekilde destekleyen kardeş Türk halkının sayısız yeteneklerine dayanmaktadır.

Rusya ile Türkiye arasında sürekli güçlenen ittifakın, bizim ülkelerimizin ortak kalkınmasına ve dünyada istikrarın sağlanmasına hizmet etmeye devam edeceğinden eminim.

Sizlere ve Türk halkına içtenlikle refah ve mutluluklar diliyorum” dedi.

Amerika:
Amerika Başkanı Donald Trump, 29 Ekim dolayısıyla Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyona gönderdiği mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. Yıldönümü vesilesiyle Amerikan halkı adına size ve bütün Türk halkına en iyi dileklerimi sunuyorum.

Türk öğrencileri ve profesyonelleri ülkemizde ağırlamaktan ve Türk iş dünyasının ilişkilerimizin derinleşmesi için oynadığı rolden gurur duyuyoruz. Toplumlarımız arasındaki bu alışverişler ülkelerimizin başarısı açısından paha biçilmez önemde.

Bu önemli günü kutlarken ortaklığınız için teşekkür etmek istiyoruz. Bütün Türk halkına güvenli ve mutlu bir kutlama diliyoruz” dedi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Arşiv

Çok Sayıda Ülke 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı Paylaştı Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir