İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Gezen Adam Ayhan Sicimoğlu Kimdir

Gezen Adam Ayhan Sicimoğlu Kimdir

Gezen Adam Ayhan Sicimoğlu Kimdir

Çeşitli kanallarda Türkiye ve dünyadan çeşitli mekanlar ve ilginç konularla, Türk ve dünya mutfaklarından tatlar, tarihi ve kültürel zenginlikler, enfes müzikler Ayhan Sicimoğlu’nun kendine özgü bakış açısıyla gösteriliyor.

Gastronomi Maceraları kamera arkası – İşkembe

Ayhan Sicimoğlu Kimdir ?

Ayhan Sinan Sicimoğlu 1950 yılında Niğde’de doğan müzisyen, gezgin, radyocu, TV programcısı ve iş adamıdır. Türkiye’nin en önde gelen perküsyon sanatçılarından biridir. İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce konuşabilmektedir.

Talas Amerikan Okulu ve Tarsus Amerikan Koleji’nde eğitim gördükten sonra, Hacettepe Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi’nde ekonomi eğitimi almıştır. Üniversiteden sonra fotoğraf ve film bölümlerinde okumak için İngiltere’ye gitmiştir. Daha sonra moda fotoğrafçılığı yapmak için Roma’ya gitmiş ve dört sene orada yaşamıştır. 1981’de döndükten sonra da New York’a yerleşmiştir.

Üniversite yıllarından tanıştığı Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur, Galip Boransu gibi isimlerle 1970’li yıllarda İpucu Beşlisi adlı bir funk grubu kurup bir müddet Seyyal Taner ile çalmışlardır.

Mazhar Alanson, MFÖ’nün popüler şarkılarından olan Peki Peki Anladık parçasını, Ayhan Sicimoğlu’na ithaf edildiğini açıklamıştır.

Bir dönem tekstil işiyle de uğraşan sanatçı, son yıllarda çeşitli TV kanallarında Ayhan Sicimoğlu ile Renkler adlı gezi-kültür programını yapmakta ve kurmuş olduğu Latin All Stars grubu ile perküsyon performansları sergilemektedir. Ayrıca Joy FM’de Latin Lover isimli radyo programını düzenlemekte ve Hürriyet Seyahat gazetesinde yazılar yazmaktadır.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Kültür

Gezen Adam Ayhan Sicimoğlu Kimdir Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir