Biyoterörizm Tehlikesi Sivrisinekler Laboratuarlarda Üretiliyormuş Belgeler Paylaşıldı

Biyoterörizm Tehlikesi Sivrisinekler Laboratuarlarda Üretiliyormuş Belgeler Paylaşıldı

Biyoterörizm Tehlikesi Sivrisinekler Laboratuarlarda Üretiliyormuş Belgeler Paylaşıldı

Biyoterörizm; insanlara, hayvanlara veya bitkilere zarar vermek ve ciddi ekonomik bozulmalara neden olması amacıyla virüslerin, bakterilerin, toksinlerin veya diğer zararlı biyolojik ajanların kasıtlı olarak çevreye salınmasıdır.

Biyoteknolojik gelişmeler ışığında yeni biyolojik silahlardan biridir.

Gürcistan’ın eski Devlet Güvenlik Bakanı Igor Giorgadze, ABD’nin Gürcistan’da biyolojik silah deneyleri yaptığını doğrulayan belgeler yayınladı. Laboratuarda üretilen hastalık yapıcı sivrisinekler insansız hava araçlarıyla havadan salınıyor.

Belgelere bu adresten ulaşılabiliyor:
ge2018.wordpress.com/

2002 yılında Amerika-Gürcistan işbirliği sonucu “Biyolojik silahların geliştirilmesi ve bu alandaki bilgilerin yaygınlaşmasının önlenmesi ile ilgili teknolojiler ve patojenler alanında işbirliği üzerine” anlaşma imzalanmış ve 2004 yılında ABD tarafından finanse edilen bir projenin parçası olarak Tiflis yakınlarında eski bir askeri üssün topraklarında bir laboratuvarın kurulması kararlaştırılmıştı. Lugar araştırma laboratuvarında ABD Kara Kuvvetleri Tıbbi Araştırma Dairesi ve CDC’den biyologlar bulunuyor. Laboratuvarlardaki gizli bölgelere sadece ABD’liler girebiliyor.

Gürcistan eski güvenlik bakanı tarafından elde edilen 100 bin sayfalık verilerden birisi ise “sivrisinek ısırığı ile bulaşmaya uygun bir toksin” yaymayı amaçlayan uzaktan kumandalı “sivrisineklerin havadan salınması için cihaz” geliştirilmesi için bir ABD Patenti. Bu 2014 yılında S. Mill Calvert tarafından icat edilmiş.

Patentin açıklamasında ise, “Bu buluş, bir sivrisinek tarafından taşınabilen ve bulaşabilen herhangi bir ajan da dahil olmak üzere ölümcül ve ölümcül olmayan toksinler verme yeteneğine sahiptir” diyor.

Kaynak: southfront.org/former-minister-of-state-security-releases-documents-confirming-us-bioweapons-experiments-in-georgia/

tr.sputniknews.com/20160113/abd-gurcistan-biyolojik-silah-1020167176.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir