Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi Tüm Ön Eleme Muhtemel Rakipleri 2020-21

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi Tüm Ön Eleme Muhtemel Rakipleri 2020-21

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi Tüm Ön Eleme Muhtemel Rakipleri 2020-21

Beşiktaş’ın 2020-2021 Şampiyonlar ligi sezonu 2. ön eleme turu rakipleri Yunanistan ekibi Paok, Hollanda ekibi AZ Alkmaar ve Hırvatistan ekibi Lokomotiv Zagreb takımı oldu.

Beşiktaş 4. ön eleme turunu geçerse Şampiyonlar liginde yer alacak. Beşiktaş daha önce topladığı puanlarla 4. ön eleme turuna kadar kuralara seri başı olarak katılabiliyor eğer 3. ön eleme turunda Benfica veya Dinamo Kiev elenirse bütün eleme turları kuralarına seri başı olarak katılma hakkı kazanacak. UEFA puanı en yüksek Türk takımı olduğu için 4. ön eleme turuna kadar güçlü ekiplerle eşleşmeyecek.

Beşiktaş 2. ön eleme turunu geçerse 3. ön elemede muhtemel rakipleri;
FK Krasnodar
Stade Rennais
Viktoria Plzen (ön eleme turlarını geçerse gelecek, geçemezse puanı daha düşük başka bir takım gelecek)
Rapid Wien (ön eleme turlarını geçerse gelecek, geçemezse puanı daha düşük başka bir takım gelecek)

Beşiktaş 3. ön eleme turunu geçerse 4. ön eleme turunda; (3. ön eleme turunu geçerseler) Benfica ve Dinamo Kiev takımları muhtemel rakipleri olacak. Eğer 3. ön eleme turunda Benfica veya Dinamo Kiev elenirse Beşiktaş kuraya seribaşı olarak katılacak ve daha düşük puanlı daha önceki turlarda kuralara katılan tur atlayan bir takımla eşleşecek.

Beşiktaş tüm elemeleri geçerse Grup kuralarına 3. torbadan katılma hakkı kazanacak. Şampiyonlar ligine doğrudan katılma hakkı sağlayan Başakşehir’in ise 4. torbadan kuralara katılması kesinleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir