İçeriğe geç

Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay Kadın Basketbolumuz Yükselişte

Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay Kadın Basketbolumuz Yükseliyor

2015-2016 sezonu için mücadele edecek takımların belirlendiği TKB2L Final Grubu karşılaşmalarını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay yerinden takip etti.

Kulüplerin çok büyük bir özveriyle mücadele ettiğini ve yeni sezonda Türkiye Kadın Basketbol Liginde yer almak için yoğun çalıştıklarını ve Kadın basketbolunun ülkemizde son yıllarda büyük bir gelişim gösterdiğini ifade etti.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay şunları söyledi; “Alt lig kategorilerinde yer alan ekipler her zaman, bulundukları yerlere kalite katan ve üst liglere de oyuncu yetiştiren takımlar olmuşlardır. Türk basketboluna hem oyuncu yetiştiren hem de liglerine heyecan katan takımlara, onların emekçi antrenör ve idarecilerine teşekkür ediyorum.

Hem ligler hem de milli takımlar düzeyinde kadın basketbolu, ülkemizde yükselen bir grafik yakaladı. Bu sezonun sonuna yaklaştığımız süreçte ligimiz, yine Avrupa’nın önemli ligleri arasında gösterildi. Milli Takımlar düzeyinde de A Milli Kadın Takımımızın ülkemize yaşatmış olduğu başarıları hepimiz hatırlıyoruz. Kadın basketbolunda yakalanan bu ivmenin ilerleyen dönemlerde de artacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir