Avustralya Deve Katliamı Doğrumu Onbinlerce Deve ve At Katledilecek

Avustralya’da çok su içtikleri bahanesiyle 10 binden fazla deve ve atların katledilmesi planlanıyor. Profesyonel nişancılar helikopterlerle avlanmaya başladı ve toplam 5 gün hayvan katliamı yapılacak. Ölü hayvanlar ortadan kaldırılmadan önce kurumaya bırakılacak.

Avustralya hükümeti daha önce vahşi kedileri öldürmek için zehirli sosis kullanmış ve 2020 yılına kadar nüfusu 2-6 milyon arasında değişen başıboş kediyi katledeceğini planlamıştı. Bazı kediler ise kurulan tuzaklarla, vurulmuş ve patlayıcı maddelerle katledilmişti.

Yine Avustralya’da ayda yüzlerce yarış atının işkenceyle kesilip etlerinin ihraç edildiği ortaya çıkmıştı.

Avustralya’da orman yangınlarında sadece Yeni Güney Galler’de yaklaşık 500 milyon hayvan hayatını kaybetmişti. Ülke çapında süren orman ve çalı yangınlarında bir milyardan fazla hayvanın telef olduğu tahmin ediliyor.(Bu sayıya; yarasa, kurbağa ve omurgasızlar dahil değil) Hayvan ölümlerinin önlenememesi tüm dünya basınında eleştirilere neden olmuştu.

Ülkede hayvan hakları ihlalleri çeşitli bahanelerle devlet eliyle sürüyor. Develeri ve atları yok etmek yerine ihtiyacı olan ülkelere gönderilmesi sağlanabilirdi. Dört tarafı su ile çevrili olan Avustralya deniz suyunu arıtabilirdi. Bunların yerine ülkede sürekli hayvanlar çeşitli bahanelerle yok ediliyor.

Kamer Suresi Mealinin bir kısmında şöyle diyor:
Şüphesiz biz, onlara bir imtihan olmak üzere, o dişi deveyi göndereceğiz. Şimdi onları gözetle ve sabret. Onlara, suyun kendileri arasında paylaştırıldığını, bildir. Her su nöbetinde sahibi hazır bulunsun. Derken, arkadaşlarını çağırdılar. O da işe koyuldu ve deveyi kesti.

Şems Suresi Mealinin bir kısmında şöyle diyor:
Allah’ın Resûlü de onlara şöyle demişti: Allah’ın devesini ve onun su içme hakkını koruyun.
Fakat onlar, onu yalanladılar ve deveyi boğazladılar. Bunun üzerine Rableri, suçlarından dolayı onları helâk etti ve kendilerini yerle bir etti.

Avustralya’da bir eyalet hayvan hakları savunucularını terörist ilan etmişti.
https://twitter.com/hashtag/wewillrisetogether/

Avustralya, etrafını çevreleyen okyanuslara bağlı bir kıta ülkesidir. Buzullar ve buz tabakaları hızla eriyerek deniz seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Bencilce davranıp dünyanın dengesini bozan insanoğlu yine bencilce davranıp hayvanları yok ediyor ancak uzmanlara göre yakın gelecekte Avustralya’nın büyük bölümünün suların altında kalacağı ve devasa bataklıkların ortaya çıkacağı öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir