Aşılanmayan Çinliler Gece Eğlenceleri Yaparken Çin Diğer Ülkelere Aşı Satıyor

Kovid-19 çıkış noktası olarak bilinen Çin’de aşılanmayan milyonlarca Çinli salgının bittiğine işaret ediyor. Çinlilerin eğlencelere toplu olarak katılması ise diğer ülkelerdeki insanlarda merak uyanıdırıyor.
 
Çin, kendi halkını aşılamadan salgını sona erdirmiş gibi gözükürken, diğer ülkelere ise bu işten tek kurtuluş yolunun aşı olduğunu belirterek aşı satmaya devam ediyor.
 
Çin’de gece kulüplerinde maske ve fiziki mesafe kuralına uyulmaksızın bir arada bulunan insanlar hiç virüs yokmuşçasına eğleniyor. Ülkemizde ve dünyada aşı karşıtlarına yönelik sert eleştirilerde bulunan bazı aşı savunucuları ise aşı olunması yönünde baskı uygulayıp kişilik haklarının bile ihlal edilmesi yönünde hakarete varan yorumlar yaparkenÇin’de ise aşılanmayan milyonlarca insan hiçbir ceza almaksızın eğlence mekanlarını dolduruyor.
 
Çin devleti aşı satışlarına devam ederken 2020 yılında ekonomisi büyüyen tek ülke Çin oldu. Aşı ithal eden ülkeler ise aşı aldıkları süreç boyunca ekonomilerine külfet getirmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir