Aşıdan Mucize Beklemek Yerine Virüsün Kökeni ve Nasıl Çıktığı Bulunmalı

Aşıdan Mucize Beklemek Yerine Virüsün Kökeni ve Nasıl Çıktığı Bulunmalı

Aşıdan Mucize Beklemek Yerine Virüsün Kökeni ve Nasıl Çıktığı Bulunmalı

Çin aksini ispat etmediği sürece ilerleyen dönemde virüs nedeniyle ülkelere tazminat ödeyecek hale gelebilir. Çin, uluslararası ekiplerin koronavirüs hakkında Çin’de araştırma yapmak için ülkeye girişlerine yönelik taleplerini uzun bir süredir geri çeviriyordu bu tutumu bir çok kesim tarafından Çin’in delilleri yok etmeye çalıştığı şeklinde yorumlanıyordu. Salgının üzerinden yaklaşık 1,5 yıl geçtikten sonra Çin DSÖ’ye izin verdi ancak yeterince kapsamlı araştırma yapmalarına izin vermedi.

Virolog Dr. Li Meng Yan tarafından yapılan açıklamada Koronavirüsün Çin’de Laboratuvarda üretildiğini ve bu açıklama nedeniyle ülkesi Çin’den Amerika’ya kaçmak zorunda kaldığını belirtti.

Nobel Ödüllü virolog Profesör Luc Montagnier, yaptıkları araştırmalarda bu virüsün değiştirildiği sonuçlarına ulaştıklarını ve yarasadan gelen klasik bir virüs modeli olduğunu ve bu modelin üzerine HIV kesitleri eklenerek laboratuvarda üretildiğini açıklamıştı. (Profesör Luc Montagnier, Çin’deki Shanghai Jiao Tong Üniversitesi’nde tam zamanlı profesör olarak çalışmıştı.)

Amerikalı eski bakan, Çin’in standartların altındaki laboratuvarları ile dünyayı enfekte etme geçmişi olduğunun altını çizmişti.

Virüsün laboratuvarda üretildiğini destekleyen bir diğer iddia ise bu virüsün hiç kötü kişilere, terör suçlularına ya da dünyada sevilmeyen isimlere bulaşmaması olduğu iddiaları.

Not: Viroloji, virüsleri ve virüslerin özelliklerini konu alan bilim dalıdır. Viroloji alanında çalışan kişilere virolog denir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir