İçeriğe geç

Amerika’nın Türkiye’deki Gücünün Sembolü İncirlik Üssü’nün Kapatılması İçin Yürüyüş Düzenlendi

İncirlik Üssü Hakkında Bilgi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyesi binlerce vatan sevdalısı, 15 Temmuz 2016’da düzenlenen darbe girişiminin yıl dönümünde Adana Asri Mezarlığı’nda toplanıp İncirlik Üssü’ne yürüyüş düzenleyerek Amerika’ya tepki gösterdi ve İncirlik Üssü’nün kapatılması için çağrı yaparak “Ne kuklayı ne de kuklacıyı istiyoruz” sloganları attı.

Milli Gazete’de “İhanet üssü kapatılsın” başlığıyla yayımlanan haberde özetle şu ifadeler kullanıldı:

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, 15 Temmuz darbe girişiminin üstünden 3 yıl geçti. Bu süre zarfında 2 yıl süren OHAL’de defalarca kanun hükmünde kararname çıkarıldı, referanduma gittik, parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçtik ancak geçen 3 yıla rağmen henüz tam olarak aydınlığa kavuşmadı, birçok soru cevapsız kaldı.

Amerikalı General John Campbell, 15 Temmuz öncesi iki kez gizlice Türkiye’yi ziyaret etti. Gayet net bir şekilde görülüyor ki, 15 Temmuz kalkışmasını da, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gibi askeri müdahaleleri planlayan merkezler organize etmişlerdir.

Allah bu milleti Siyonist İsrail’in, ırkçı emperyalizmin ve onların vicdansız kuklalarının şerrinden korusun, dedi.

AGD Adana Şube Başkanı Enes Beyaz, Millet olarak darbeci katillerin bu işi tek başlarına planlamadıklarını biliyoruz. Bugün biz herkesin sinesinde sakladığı gerçeği buradan zalimlerin yüzlerine karşı haykırmak için toplandık. 15 Temmuz darbe girişiminin de, diğer darbelerin de hamisi ve esas planlayıcısı Amerika Birleşik Devletleri’dir.

İncirlik Üssü, 15 Temmuz’da darbecilerin kullandığı uçaklara yakıt ikmali sağlayan yer değil, aynı zamanda 80 darbesinin planlayıcıları da buradaydı. Körfez Savaşı sırasında kardeşlerimizin bombalandığı yer de burası. 2003’te başlayan Irak işgali sırasında toplam 4.990 sorti yapıldı denilerek tarif edilen bu şer odağını unutmadık. İşte bu yüzden İncirlik Üssü başta olmak üzere ülkemizdeki diğer NATO üslerinin de kapatılmasını istiyoruz. Bunu dile getirirken imkânsız bir şeyi istemediğimizin farkındayız. Çünkü biz geçmişte Kıbrıs barış harekâtı sırasında ülkemize ambargo uygulayan ABD’ye karşı “İman varsa imkân da vardır” diyerek Amerikalıları İncirlik Üssü’nden kovan Mücahit Erbakan’ın talebeleriyiz, dedi.

İncirlik Üssü Türkiye’deki Amerikan Gücünün Sembolü Olmuştur

İncirlik Üssü Hakkında Bilgi

Türkiye’de Kaç Tane Amerikan Askeri Üssü Var

Amerika İle Türkiye Arasında Yapılan İlk İkili Anlaşmalar

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Arşiv

Amerika’nın Türkiye’deki Gücünün Sembolü İncirlik Üssü’nün Kapatılması İçin Yürüyüş Düzenlendi Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir