İçeriğe geç

2019 Dünya Ralli Şampiyonası Marmaris Türkiye Ayağı Ne Zaman Hangi Kanalda

2019 Dünya Ralli Şampiyonası Marmaris Türkiye Ayağı Ne Zaman Hangi Kanalda

2019 Dünya Ralli Şampiyonası sezonu 11. ayağı Marmaris’te düzenlenecek.

12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından Marmaris merkezli olarak Muğla çevresinde toprak parkurlarda 17 özel etaplarda dünyanın en iyi pilotları yarışacak.

Ralli heyecanı TRT Spor’dan canlı yayınlanacak. Yarış hem karadan hem denizden izlenebilecek.

Cumartesi günü koşulacak etaba, 17 kilometrelik Kızlan parkuru eklendi. Pazar günü Marmaris, Gökçe ve Çiçekli etaplarıyla ralli sona erecek.

Takımlar, perşembe günü Değirmanyanı’ndaki kısa shakededown etabı ile etkinliğe başlayacaklar. Seremonik start ve Perşembe akşamı düzenlenecek 2 kilometrelik seyirci özel etabı, Cuma günü sabah etaplar başlamadan Marmaris Meydanı’nda düzenlenecek.

Takımlar Cuma günü toplamda 6 özel etaba katılacaklar. Sürücüler ilk olarak İçmeler’de düzenlenecek etapta sürüş yapacaklar. Sonrasında ise Çetibeli’ye geçecekler. Sabah son olarak Ula etabı koşulacak. Sürücüler öğleden sonra bu üç özel etabı tekrarlayacaklar ve sonrasında Asparan’daki servis alanına dönecekler.

Cumartesi günü toplamda 6 etap yer alacak. Gün Yeşilbelde etabıyla başlayacak ve ardından Datça etabıyla devam edecek. Sonrasında ekipler, Kızlan etabına katılacaklar. Cumartesi öğleden sonra bu üç özel etap tekrarlanacak.

Pazar günü 2 Marmaris etabı düzenlenecek ve bunlardan ikincisi Güç Etabı olacak. Aynı gün düzenlenecek Gökçe ve Çiçekli etabı ile, rallinin son günü de ekiplere zorlu bir mücadele sunacak.

Marmaris etabı, İçmeler’de başlayacak ve servis parkta son bulacak. Burada gerçekleştirilecek avantaj etabı, arka arkaya 2. yılında deniz kıyısında heyecan verici bir WRC rallisi olan etkinliğin sonu olacak.

WRC 2019 Rally Turkey İçin Geri Sayım Başladı
  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Spor

2019 Dünya Ralli Şampiyonası Marmaris Türkiye Ayağı Ne Zaman Hangi Kanalda Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir