Yunanlılardan Irkçılık Dolu Bir İtiraf Geldi Müslümanlar Kaç Oy Alırsa Barajı O Kadar Yaparız

2 sene önce 0
Yunanlılardan Irkçılık Dolu Bir İtiraf Geldi Müslümanlar Kaç Oy Alırsa Barajı O Kadar Yaparız

Yunanistan Merkez Birliği Partisi Başkanı Vasilis Levendis, Müslüman partisinin meclise girmesine izin vermeyeceklerini açıkladı.

Yunanistan seçim sistemi ve yüzde 3 oranındaki barajla ilgili bir soruyu yanıtlayan Merkez Birliği Partisi Levendis “Eğer Müslüman DEB Partisin oyu yüzde 5 olsaydı, barajı yüzde 5 yapardık. Müslüman partisinin Yunan meclisine girmesi çok olumsuz bir olay. Müslümanlar Yunanistan’da yüzde 1,8 ila 2,2 oy gücüne sahip, Müslümanların partisi yüzde 5 olsaydı, barajı yüzde 5 yapardık.

Çirpas barajı yüzde 2 yapmaya hazırdı. yüzde 3’te kalmasında ben ısrarcı oldum. Çünkü bu Müslümanlarla ilgili bir konu. Müslümanlar yüzde 1,8 ila yüzde 2,2 civarında oy gücüne sahip. Müslüman partisinin meclise girmesine müsaade edemezdik. Şimdi evet SİRİZA ve diğer partiler Müslüman aday alıyorlar ancak bağımsız bir Müslüman partisinin meclise girmesi çok olumsuz olacaktı. Bunu anlayın, mesele yüzde 3 meselesi değil. Eğer Müslüman oyları yüzde 5 olsaydı barajı yüzde 5 yapardık bunu açıkça söyleyelim. Ülkenin çıkarı herşeyden önce gelir. İsterse başkaları bu sorumluluğu alsın ve mecliste Yaşasın Erdoğan diyen Müslümanlar olsun. Konu ciddi bir konu. Ben de yüzde 3’ü istemiyorum. Ben bu baraj yüzünden 40 yıl boyunca meclise giremedim. Bunun kalkmasını isteyecek ilk kişi ben olurdum ama Müslümanların meclise gireceğini görünce, benden ne yapmamı bekliyorsunuz?” şeklinde ırkçı açıklamalarda bulundu.

Yunanistan’da Azınlık İnsanlara Irkçılık Yapılıyor

Irkçılık Batılıların En Büyük Hastalığı

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi