İçeriğe geç

Yıllardır Bekleyenler Hac Kuraları Nedeniyle Diyanete Tepki Gösterdi

Yıllardır Bekleyenler Hac Kuraları Nedeniyle Diyanete Tepki Gösterdi

Yıllardır Bekleyenler Hac Kuraları Nedeniyle Diyanete Tepki Gösterdi

Hac kuraları sonrası, vatandaşlar yıllardır süren bekleyişten ötürü Diyanet’e sitemini sosyal medya üzerinden iletti. Ayrıca sikayetvar.com/hac/kura sitesine konuyla ilgili çok sayıda şikayet bırakılıyor.

Dijital ortamda sabah yapılan kura çekiminin akşam açıklanmasına tepki gösteren vatandaşlar dijital kuralara güvenmediğini ifade ediyor. Kuraların torba usülü olarak Müftülüklerde noter huzurunda çekilmesini istiyor.

Çekilişsiz, kurasız hacca gitmenin bir yolu mevcut.

Suudi Arabistan Türkiye dışında pek çok ülkeye hac kontenjanı vermektedir. Müslüman nüfusu daha az olan ülkeler üzerinden başvuru yapılırsa daha kısa sürede hac görevi yapılabilir. Tek farkı hangi ülkeden başvuru yapılırsa o ülkeden Suudi Arabistan’a gidiş-dönüş yapılması gerekiyor.

Bu tür ülkelerin kontenjanlarını inceleyen acenteler, ilgili ülkelerin kotalarıyla Türkleri hacca götürmeye başlamış durumda.

Türkiye’den hacca gitmek isteyenlerin pasaportları özellikle Afrika ülkelerinden Suudi Arabistan elçiliklerine götürülerek pasaportlara buralarda Suudi Arabistan vizesi basılıyor.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Arşiv

Yıllardır Bekleyenler Hac Kuraları Nedeniyle Diyanete Tepki Gösterdi Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir