Yeni Sezon Yatak Odası ve Yatak Örtüsü Takımları

5 sene önce 0

Yeni Sezon Yatak Odası ve Yatak Örtüsü Takımları
Yatak odası ve yatak örtüsü takımları kimi insanlar için önemsiz, değiştirilmesi ve yenilenmesi bile gerekmeyen bir eşya olarak görülürken kimileri için modası takip edilmesi gereken eşyalar arasında görülüyor. Özellikle iş hayatı nedeniyle günümüzün büyük bir bölümünün dışarıda geçtiği düşünüldüğünde eve gelip evde huzurlu bir vakit geçirmenin önemi daha iyi anlaşılıyor. Gün içinde yapılan işlerin stresini, yorgunluğunu evde en rahat bir şekilde yatak odalarında dinlenerek atan insanların yatak odası takımlarına ve yatak örtüsü takımlarına özen göstermeleri psikolojik açıdan mutluluk sağlıyor.

Özellikle 2000’li yıllardan sonra tekstil ve mobilya ürünleri teknolojinin gelişmesine paralel olarak tasarımlarda farklılaşmaya gittiler. Bu değişim piyasaya yeni ürünlerin, yeni firmaların da girmesiyle çok çeşitlilik kazandı. Kar paylarını düşüren firmalar pazardan daha fazla pay sahibi olabilmek için her sene, hatta her mevsim geçişsinde yeni yatak örtüsü takımları piyasaya sürmeye başladılar. Firmaların öne geçme çabaları şüphesiz son kullanıcının hem maddi hem de görsel olarak daha avantajlı ürünler elde etmesini sağladı. Klasik yatak odası ve yatak örtülerini tercih etmeyen kullanıcılar sınırsız renklerde sınırsız seçeneklerde çok değişik modellerde ürünlere ulaşabiliyor. Türkiye de büyük küçük çok sayıda firma üretim yaptığı için kullanıcılar bunun da avantajına sahip.

Son zamanlarda yatak odaları düzenlemelerinde popüler hale gelen bir kavramda Feng Shui.

Yatak odası dekorasyonunda renk seçimi yaparken, mekânla uyumlu renklerin seçilmesi gerekir. Mekânın yeteri kadar ışık alıyor olması, kişinin istediği rengi kullanmasına olanak sağlar.

Mekân ışık alıyorsa, daha koyu tonlar tercih edilebilir. Mekân ışık almıyorsa, açık ve pastel tonların kullanılması daha faydalı olur. Açık tonları tercih ettiğimizde, mekânı daha büyük gösterecek ve ışığı daha fazla yayacaktır. Koyu tonları tercih ettiğimizde, mekân büyük bir alana sahip ve yeterli ışığı alıyorsa, koyu tonlar çok büyük bir problem yaratmayabilir. Fakat yatak odamız alan olarak küçükse, koyu tonlar bu alanı daraltacak, boğucu bir etki açığa çıkacaktır.

Yatak odasının mobilyaları ile duvar rengi birbiriyle yakın tonlarda olmalıdır. Yatak odası yeterince ışık almıyor ise, duvarda ve tavanda ışıklandırmalar ile mekâna daha fazla ışık çekebiliriz. Bu tip ışıklandırmalar, suni ışıklandırmalar olarak adlandırılır. Yatak odamızda kullanacağımız aksesuar ve objeler ise duvarın renginden birkaç ton koyu olabilir. Böylelikle yatak odasında bir dinamizm yaratılabilir.

Yatak odası dekorasyonunda en sık yapılan dekorasyon hatalarının başında mekan aydınlatması, duvar boyası rengi seçimi gelir.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi