Yapay Deprem Nasıl Olur 17 Ağustos Depremi Yapay mı

Kuzey Kore’nin bir nükleer deneme yaptırarak 5,3 şiddetinde bir depreme yol açmasından sonra yapay depremler gündeme geldi.

Türkiye’de sık sık 17 Ağustos Depreminin yapay olduğu iddia edilmektedir.

İstanbul Üniversitesi Jeofizik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu yapay deprem hakkında şunları belirtti;

Yapay deprem dediğimiz şey aslında bir depremin tetiklenmesidir. Bir enerjiyi başka bir enerji ile tetikleyip depremi ortaya çıkartmaktır. Bu konuda yapılan bir denemeden bahsedilir. Geçmişte Amerika’da San Andreas Fayı’nda derin bir sondaj yaptılar ve fayın harekete geçmesi için sürtünmeyi kolaylaştırıcı bir madde attılar. Bunu yapınca bölgedeki mikro deprem sayısı bir anda arttı, o zaman da korktular çünkü büyük deprem olabilir, insanlara haber vermek lazım diye. Böyle bir deneme yaptıkları söylenir hep.

Bunun dışında bir de Nikola Tesla denen bilim adamının makinesinden söz edilir. Kırılmayı kolaylaştırıcı bir elektromanyetik alan üretiyor bu makine. Bununla da yapay deprem üretilebileceği söylenir. (Bahsedilen makinenin adı Teleforce. Nikola Tesla, bu cihazı geliştirmek için dökümanlar yazıp, çözümler ararken, bir otel odasında ölü bulundu. Amerikan ordusu, bu dökümanları tehlikeli bularak el koymuştur.)

Yapay depremlerde ayrıca meyvelerin yandığı, balık ölümlerinin olduğu ve halkın ateş topu dediği ışınmaların görüldüğü ve deprem anında gökkuşağının ortaya çıktığı belirtiliyor.

Bilim Dünyasının En Büyük Dehası Nikola Tesla Kimdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir