İçeriğe geç
Arama Yapıldıkça Ağaç Dikilmesini Sağlayan Ecosia Arama Motoru

Vizeleri Kaldırmayan AB Türkiye’ye Yükümlülüklerini Yerine Getir Çağrısı Yaptı

Vizeleri Kaldırmayan AB Türkiye'ye Yükümlülüklerini Yerine Getir Çağrısı Yaptı

AB sığınmacıları başından savmak için, Türkiye’ye sığınmacı anlaşması kapsamında vize muafiyeti sözü vermişti. AB, Türkiye’ye verdiği Vizesiz seyahat sözünü yokuşa sürerek türlü bahanelerle gerçekleştirmedi.

Avrupa ülkeleri bu yıl vize uygulamasını Türkiye için kaldırmazsa, Türkiye anlaşmayı iptal edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan geri kabul anlaşmasının iptal edilebileceğini daha önce açıklamıştı.

AB Türkiye için vizesiz seyahat uygulamasını çıkarmak zorunda kalacak aksi takdirde milyonlarca mülteci ile uğraşmak ve harcama yapmak zorunda.

Bulgaristan’da bulunan AB Konseyi Başkanı Donald Tusk Türkiye’ye yaptığı çağrıda, sığınmacı anlaşmasından doğan yükümlülüklerin yerine getirilmesini istedi.

Donald Tusk, “Biz AB ile Türkiye arasında imzalanmış olan sığınmacı anlaşmasının tam olarak uygulanması konusuyla meşgulüz. Sınırlarımızı nasıl koruyacağımız konusunda Bulgaristan en iyi örnektir. AB yükümlülüklerini yerine getiriyor, Türkiye’den de bunu bekliyor” dedi.

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, “Avrupalıların güvenliği, Bulgaristan’ın Türkiye ile olan sınırından başlar” ifadelerini kullanırken geçici Bulgar hükümeti tarafından mültecilerin kalıcı olarak Bulgaristan belediyelerine yerleştirilmesi kararının iptal edilmesiyle ilgili olarak, “Yabancıların entegrasyonunun, milli güvenlik ve AB’nin bir bütün olarak güvenliği için riski göze almayarak formalite bir kararla ayarlanması çok önemli ve zor bir konu” dedi.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Arşiv

Vizeleri Kaldırmayan AB Türkiye’ye Yükümlülüklerini Yerine Getir Çağrısı Yaptı Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir