Turkish Airlines Lounge İstanbul Yenilendi

5 sene önce 0

Turkish Airlines Lounge İstanbul Yenilendi
Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde hizmet veren Turkish Airlines Lounge İstanbul genişletilerek yenilenen haliyle yolcuların hizmetine sunuldu. Yapımı 2,5 ay süren salon, 3500 m2’lik mevcut alana ek olarak 2400 m2’lik alan ilave edilerek tamamlandı. Toplam 1030 kişilik oturma kapasitesine sahip salon hem sakin vakit geçirmek hem de eğlenceli vakit geçirmek isteyenlere hitap ediyor. Salonda özel dinlenme alanları, çocuk oyun alanı, kütüphane, bilardo salonu, mescit, telekonferans salonu ve masaj hizmetine ek olarak dinlenme ve duş alanları ve masaj yatakları yer almakta.

Kare şeklindeki ilâve salonun tam ortasında yer alan, Lounge İstanbul’un her iki katındaki aktivite ve ikram unsurlarını birbirine bağlayan helezonik merdiven, Türk Hava Yolları’nın dev küresiyle bütünleşiyor. Merdiven, Dünya’nın en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları’nın, Dünya’nın farklılıklarını bir araya getirme tutkusunu simgeliyor. Yolcular, helezonik merdivenin boşluğunda konumlandırılmış ve özel dekorasyonu ile sokak görünümü kazandırılmış çay bahçesinde dinlenirken simit ve çay ikilisinin lezzetine varabilecekler.

Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin belirgin unsurları; revaklarla donatılan her bir bölümünde, misafirlerini şaşırtan ve keyiflendiren farklı aktivite ve deneyimler bulunuyor. Yolculara minyatür bir İstanbul prototipi üzerinde araba yarışı heyecanı sunan yarış pisti ve bir diğer aktivite platformu; oyun konsolları uçuş öncesi bekleme süresini değerlendirme imkânı sunuyor. Son teknoloji ürünü bir golf simülatörü, isteyen yolculara uçuş öncesi interaktif bir simülatör içerisinde golf heyecanı yaşatacak.

Türk ve Dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini misafirlerinin beğenisine sunan Türk Hava Yolları’nın özel yolcu salonunda yer alan Viyana’nın ünlü Demel pastanesi, hazırlık sürecinde klâsik tasarımlı bakır bir davlumbaz altında renkli mini şovların sergilendiği, hem göze hem damağa hitap eden mantı ve gözleme gibi her ay farklı bir bölgenin yöresel lezzetlerinin ikram edildiği yöresel köşe, özel fırınından henüz çıkmış meşhur Türk pidesi ile böreğinin lezzetine varılabilecek ayrı bir alan ve yine salonun farklı noktalarına yerleştirilen zengin meyve, salata, meze ve kuruyemiş ikram üniteleri dünya vatandaşlarını Türk misafirperverliğiyle buluşturmaya devam edecek.

Havayolu ikramına yeni bir anlayış ve lezzet getiren TURKISH DO&CO, tüm tasarım ve uygulamasını yaptığı özel yolcu salonu Turkish Airlines Istanbul Lounge’un işletmesini de üstlenecek.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Hangi Marka Hangi Ülkenin | Amerikan Malları Listesi