Trump İfade Özgürlüğünü Engelleyen Sosyal Paylaşım Sitelerine Karşı Bir Platform Kuracak

Trump İfade Özgürlüğünü Engelleyen Sosyal Paylaşım Sitelerine Karşı Bir Platform Kuracak

Trump İfade Özgürlüğünü Engelleyen Sosyal Paylaşım Sitelerine Karşı Bir Platform Kuracak

Amerika başkanı Trump görevi boyunca, yanlış işler yapan sosyal medya sitelerini sadece eleştirip bir yaptırım uygulamadığı için hepsi birleşip Biden’i destekleyerek Trump’ı susturmayı başarıp Amerika seçimlerine dijital darbe uyguladı ve Amerika seçimleri bitince ilk işleri Trump’ın hesaplarını devre dışı bırakmak oldu.

Türkiye, Twitter vb. sitelerde mesajlar paylaşan Terör suçlularının bilgilerini defalarca istemesine rağmen vermeyen Twitter’ın düşünce özgürlüğünü sansürleme görevi yapması Türkiye’de büyük tepki topluyor. Çeşitli bahanelerle düşüncesini beğenmediği Amerika başkanının her mesajını sildikten sonra sonunda hesabını kapatması dünya çapında tepkilere neden oldu.

Trump ifade özgürlüğünü kısıtlayan ve bardağı taşıran Twitter vb. sosyal medya sitelerinin bu hareketlerinden sonra kendisinin sosyal medya platformu kuracağını açıkladı.

Trump konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Uzun süredir Twitter’ın ifade özgürlüğünü yasaklamakta çok ileri gittiğini söylüyordum ve bugün Twitter çalışanları, beni susturmak, hesabımı bu platformdan kaldırmak için Demokratlar ve radikal solcularla iş birliği yapmıştır.

Çok sayıda site ile iletişim halindeydik ve yakın zamanda büyük bir duyurumuz olacak. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma ihtimallerini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız. Twitter, dünyadaki en tehlikeli kişilerin özgürce konuştuğu ve aşırı solu yükselten bir platformdur. Bizi izlemeye devam edin.”

Twitter yaptığı bu sansürle değer kaybetti, hisse fiyatı yüzde 5’e yakın düştü.

Mark Zuckerberg’e ait olan Facebook ve Instagram’da Trump’ın hesaplarını askıya almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir