İçeriğe geç

Toprak Mahsülleri Ofisi Buğday İthal Edeceğini Açıkladı

Toprak Mahsülleri Ofisi, yaklaşık 252 bin ton buğday alımı için uluslararası alım ihalesi açtı. Toprak Mahsülleri Ofisi toplam 2,5 milyon ton hububat alımı gerçekleştirecek.

Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından yapılan açıklama şöyle:
Toprak Mahsülleri Ofisi’nin ana görevi, müdahale kapsamına giren ürünlerle ilgili piyasaları düzenlemektir.

Son dönemde döviz kuru ve dünya hububat fiyatlarındaki yükseliş gibi etkenler faaliyet alanımıza giren ürünlerin iç piyasa fiyatlarında hareketlenmeye sebep olmuştur.

Toprak Mahsülleri Ofisi, piyasa gelişmelerini dikkate alarak sektörün ham madde tedarikinde sıkıntı yaşamamasını teminen 09 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Ekim ayı için ilan edilen fiyatlar üzerinden buğday stoklarını satışa açmıştır.

Toprak Mahsülleri Ofisi satış fiyatları Ekim ayı sonuna kadar geçerli olacaktır.

Ayrıca, Kuruluşumuza gerektiğinde kullanılmak üzere tahsis edilen toplam 2,25 milyon tonluk hububat ithalat yetkisi kapsamında ilk etapta buğday ve arpa, akabinde ise diğer hububat ürünleri ithalat işlemlerini ifa etmek üzere işlemler başlatılmıştır.

İhalelerimize iştirak etmek isteyen yerli ve yabancı firmaların Genel Müdürlüğümüz ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Yurtiçi piyasaların regülasyonu amacıyla alınan bu tedbir, halkımızın temel gıda maddesi olan ekmek ve diğer unlu mamuller ile hayvansal ürün piyasalarında fiyat istikrarına katkı sağlayacaktır.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Ekonomi

Toprak Mahsülleri Ofisi Buğday İthal Edeceğini Açıkladı Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir