İçeriğe geç

Sözde Ermeni Soykırımını Tanıyan ve Reddeden Ülkeler

Sözde Ermeni Soykırımını Tanıyan ve Reddeden Ülkeler

Olmayan Soykırımı Avrupalılar Neden Kabul Ediyor Cevabı: İsrail Projesi

Hiç bir belge bilgi mahkeme kararı olmadan sözde ermeni soykırım iftirasını tanıyan ülkelerin pek çoğu geçmişinde soykırım yapıp kabul etmemiştir. Bunlardan Fransa. Cezayir’de soykırım yapan ve bunu kabul etmeyen ülkedir. Aynı ülkeler Ermenistan’ın Azerbaycan’da yaptığı soykırımdan bahsetmiyor bile. Türkiye’nin bir an önce Gümrük Birliği ve AB ilişkilerini sonlandırması gerekiyor.

Ermeni yalanlarını iftiralarını çürüten bilgi ve belgelerin bulunduğu site:
//factcheckarmenia.com/home/tr

Sözde soykırım kelimesini kabul eden ülkeler;
Ermenistan, Rusya, İran, Kanada, Uruguay, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Belçika, Fransa, Yunanistan, Lübnan, Vatikan, İsviçre, Arjantin, Slovakya, Hollanda, Venezuela, Polonya, Paraguay, Litvanya, Şili, İsveç, Bolivya, Çek Cumhuriyeti, Suriye, Brezilya, Lüksemburg, Avusturya, Almanya ve İtalya

Azerbaycan Milletvekili Ganira Paşayeva konuyla ilgili şunları belirtiyor; “1915 yılından 1948 yılına kadar böyle soykırım gibi ifadeler yoktu. Soykırım sözünü 1948 yılında Polonyalı bir Yahudi ortaya attı. Ermeniler bu iftirayı ispatlayamayacakları için konuyu mahkemeye taşımıyorlar. Ermenistan halen işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmiyor ve 1 milyondan fazla Azerbaycan vatandaşı evlerine dönemiyor. Hocalı soykırımını yapanlar halen buna cevap vermemişlerdir. Ancak ben inanıyorum ki, biz Azerbaycan ve Türkiye olarak el ele verip o güzel topraklarımızı işgalden kurtaracağız.”

Erzurum’u işgal eden Ruslar 1917 Bolşevik İhtilali sonrası bölgeden çekilerek bölgeyi Ermenilere bırakmaları sonucu ermeni katliamı gerçekleşmiştir.

1986 yılında Alaca köyünde yapılan toplu mezar kazısında 278 Türk vatandaşına ait kalıntılar bulunmuş, Ermeni vahşeti Basın Yayın araçlarıyla kamuoyuna duyurulmuş ve bu masum insanların anısına köy girişinde bir şehitlik ve Alaca Köyü Şehitler Anıtı yapılmıştır. Her yıl 10 Mart günü köyde, şehitleri anma ve köyün düşman işgalinden kurtuluşu ile ilgili geniş katılımlı programlar ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Balkanlarda Balkan Savaşında işgal edilen bölgelerdeki Türklerin savaştan önceki ve sonraki nüfusları ele alındığında, 99 yıldır görmezden gelinen büyük bir insanlık suçu ortaya çıkıyor. Türkler her şehirde ve bölgenin tamamında çoğunluğa sahipti. Savaşla birlikte Osmanlı toprakları tamamen işgal edildi. İşgal edilen bölgelerde bulunması gereken Müslüman nüfus 2 milyon 315 bindi ancak açıklanan sayımlara göre 632 bin Türk bulunamadı. Balkanlar’daki Müslüman nüfusunun yüzde 35’i sürülmüş, yüzde 27’si kıyıma uğramıştı. Kalanlar artık azınlıktaydı. Ermeni iftiralarıyla uğraşan ülkeler Balkanlar’ın çoğunluk nüfusunu oluşturan Türklere ne olduğunu bir kez olsun sormadı.

Sözde ermeni soykırımı iddiasını reddeden ülkeler
Azerbaycan
Birleşik Krallık
Danimarka
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Özbekistan
Arnavutluk
Bosna-Hersek
Kosova
Pakistan
İspanya
Norveç
Sırbistan

FRANSA VE ERMENİ SOYKIRIMI-Banu AVAR'la SINIRLAR ARASINDA-25 Aralık 2006-TRT (SANSÜRSÜZ)

Ermeni Soykırımı Var Diyenlerin Cezalandırılacağı Kanunun Çıkması İsteniyor

Türkiye’ye Dost Görünümlü İran’da Sözde Ermeni Soykırımı Anıtı Bulunuyor

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç

Benzer içerikler


Bilgi

Sözde Ermeni Soykırımını Tanıyan ve Reddeden Ülkeler Yorumları

  1. Abuzer

    İsrail resepsiyon bile yapmış ya. Tabi bu haberden 3 gün sonra.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir